Wpis z mikrobloga

Mam zamiar założyć sobie facebooka xD pewnie uzbieram 300 znajomych (jak chyba każdy statystyczny polak) mimo, że będę rozmawiać tak jak do tej pory z 10-15 osobami. Jakie są plusy i minusy posiadania fb?

#pytanie #ankieta #facebook

warto zakładać konto?

  • warto 30.4% (21)
  • nie warto 69.6% (48)

Oddanych głosów: 69

  • 9
  • Odpowiedz
@KlejnotyNilu:

- Wiedzą o Tobie wszystko
- Monitorują Ci każdą konwersację, którą prowadzisz
- Zdjęcia gówniaków swoich znajomych
- Parcie na wyścig szczurów, każdy się chwali gdzie był, co jadł, kogo dyma
+ dużo fanpage'ów ze śmiesznymi pieskami
  • Odpowiedz
@Mroczny_Pasterz: poznałem wiele osób w wielu miejscach z niektórymi chciałbym odświeżyć znajomość, wydaje mi się, że jak będę korzystać umiejętnie to mogę rozwinąć siebie w pewien sposób. A ktoś coś udostępni ciekawego i ja np się w to wkręcę jakaś impreza w moim mieście itp
  • Odpowiedz
@KlejnotyNilu:

Warto bo:

+ Szybki kontakt z osobami / firmami, które posiadają tam konto. Nawet jeśli nie piszesz z kimś na co dzień to jest większa szansa, że znajdziesz do niego kontakt na facebooku.
+ Debilizm ludzi sprawia, że możesz stalkować i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ludziach - jeśli Cię to kręci.
+ Informacje z pierwszej ręki o wydarzeniach w Twojej okolicy.
+ W wielu serwisach można się logować
  • Odpowiedz
@2phonepiotrus: podoba mi się to co piszesz, właśnie mam zamiar odpowiednio skonfigurować konto i nie udostępniać o sobie za wiele. 1-2 zdjęcia które na pewno wiele osób chciałoby zobaczyć z czystej ciekawości jak ktoś wygląda po latach. Też się zastanawiam nad jednym aspektem... poznałem w życiu wielu ludzi... jeżeli miałbym facebooka od początku, pewnie te osoby byłby w moich znajomych... teraz po latach nie wiem czy jest sens dodawania ich skoro
  • Odpowiedz
@KlejnotyNilu: Sam fakt posiadania kogoś w znajomych nie oznacza, że będziesz oblegany informacjami/zdjęciami tej osoby. Po prostu kiedy kogoś dodasz do swojej grupy znajomych to odznaczasz opcję "obserwuj". Od tej pory jego posty, komentarze, polubienia nie będą Ci się wyświetlać.

To jaką politykę przyjmowania znajomych przyjmiesz zależy tylko od Ciebie. Możesz dodawać każdego kogo znasz (choć nie masz z nim aktualnie kontaktu) i odznaczać obserwacje tej osoby, bądź ingorować zaproszenia tych
  • Odpowiedz