Wpis z mikrobloga

Myślałem, że tacy ludzie już nie istnieją, myślałem, że jest inaczej. Choć sprawa nie dotyczyła mnie bezpośrednio, czuję wstyd, żal i zażenowanie.

Dziś w pracy z samego rana, robimy swoje z kolegą, dzień jak co dzień. Nagle wyjątkowo, przychodzi do nas ochroniarz z jakimś papierem w ręku.

- Stało się coś?
+ Jakiś Ukrainiec przyjechał tirem i chce skserować TO, bo nie ma gdzie a potrzebuje.
(w związku z tym, że firma jest oddalona od "cywilizacji", nie wydało nam się to specjalnie dziwne, pomimo, że sprawa dość wyjątkowa, ale za to niezwykle prosta do rozwiązania)
- Nie ma problemu żadnego, da pan ten papier i już kserujemy.
(Okazało się, że nie jest do Ukrainiec a Litwin a do skserowania był dowód rejestracyjny ciężarówki, ale dla tego prostaka, jak ktoś nie mówi po polsku ani niemiecku jest Ukraińcem - #wroclaw here)
Daliśmy ochroniarzowi ksero i oryginał, po czym wróciliśmy do roboty.
Nie minęło 10 minut a ten wraca dumny jak paw.

- Co tym razem?
+ Powiedziałem #!$%@?, żeby dał na flaszkę to mu dam ksero za fatygę (mówiąc to, macha kserówką w ręku)
- Bez przesady, jaka fatyga, dlaczego mu pan tego nie dał?
+ #!$%@? wyciąga 5 złotych i mi daje, to ja do niego, żeby #!$%@?ł i #!$%@?łem go za szlaban! (wyprostował się, cały dumny)
- Ale tak nie można, facet szukał pomocy, nic nas to nie kosztowało, co jest?!
+ Mówię do niego, dawaj 20 złotych to ci dam a on, że nie ma, to mu nie dałem i do #!$%@?łem stąd, jeszcze coś się rzucał jak odchodził.
- Gratuluję...
+ NO! Niech #!$%@?
- Ja bym pana za takie coś opluł, brawo.

Ludzie kochani, jak można się w ten sposób zachować? Jakim ludzkim śmieciem trzeba być, żeby tak postąpić? "Ochroniarz" około 65-70 lat, pewnie był wzorowym obywatelem w poprzednim ustroju.

#gorzkiezale #truestory #pracbaza #podludzi #patologiazewsi #patologia #patologiazmiasta
  • 35
  • 14
@FELIX90 ale jak może to zostać odebrane, opisujesz szefowi sytuację, ze wstydzisz się ze ktoś taki wpływa na wizerunek firmy, że obawiasz się że może potraktować w buracki sposób jakiegoś klienta albo nie wiem, kontrolę ze skarbowki, jeśli szef nie jest na podobnym poziomie co ten cieć to powinien być wdzięczny że się zainteresowałeś
@FELIX90: kontaktujesz się z twoim szefem, on z administratorem budynku/lokalu zgłaszając szkodzenie wizerunku firmy. Żaden najemca by nie chciał ucieczki najmującego. Za niezasadne szkodzenie podmiotom gospodarczym są odpowiednie paragrafy.
Oczywiście równolegle trzeba poinformować firmę "ochroniarską" zatrudniającą nie tylko inwalidów fizycznych ale i umysłowych.
@FELIX90: Lol, wtf. Sam pracuję w ochronie. Tam gdzie pracuję też jest kilku pracowników "ze wschodu", większość wpada rano przybić mi piątkę XD Zgłaszaj to normalnie do firmy ochroniarskiej/administracja budynku.