Wpis z mikrobloga

To jest #!$%@? #!$%@?, że od następnego roku już nie pograsz w gry na steamie jeśli nie masz Windows 10 lub 11. Przecież to nie są aż takie stare systemy. Pójdą zapewne w ta samą stronę co EA z ich zasranym EA App, czyli telemetria i szpiegowanie na każdym kroku.

Oczywiście wszystko wyjaśniają kwestią bezpieczeństwa. Wujek Sam pewnie też zachwycony że branża gier tak się przed nim płaszczy i będzie dostarczać danych jak na talerzu. Oczywiście w ramach "bezpieczeństwa".

Nie zdziwiłbym się gdyby w ramach "bezpieczeństwa" zaczęli za kilka lat blokować niektórym konta za to co posiadają na komputerze czy za tematy na jakie się wypowiadają w social mediach czy na prywatnych komunikatorach. Żeby sfrustrowani robole nie zapominali do kogo należą.
#steam #ea #gry #komputery #technologia
Borealny - To jest #!$%@? #!$%@?, że od następnego roku już nie pograsz w gry na stea...

źródło: temp_file5456910104138059697

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
@Borealny @Buko_von_Krossig: Window XP powstał w 2001, a w 2014 Microsoft przestał go wspierać,
Steam skończył wspierać windowsa xp w 2019

Windows 7 Powstał w 2009, wsparcie skoczyło się 2020, nie mniej specjalnie wsparcie indywidualne techniczne dla firm było jeszcze aktywne do styczna 2023.

windows7 ma 14 lat... jest STARY. MA więcej lat niż przeciętny gracz fortinte i lola xDDD

Uważam że valve ma prawo uwalić soft na system którego nawet
  • Odpowiedz
@Borealny: Kapitalizm ¯\(ツ)/¯
Nikomu nie opłaca się drutować dla jednego procenta użytkowników - którzy pewnie do tego mają jeszcze mniejszy udział w rynku. Dodajmy do tego że ludzie którzy używają niewspierany już system mogą być ogólnie na bakier z aktualizacjami więc w ogóle nie mieć włączonych takich podstaw jak wsparcie dla TLS 1.2 - a to już jest dość poważnym utrudnieniem przy rozwoju aplikacji.
  • Odpowiedz
Żeby sfrustrowani robole nie zapominali do kogo należą.


@Borealny: Niby mógłbym powiedzieć, że linuksiarze którzy do nikogo nie należą mają lepiej, ale po co się wypowiadać...? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego odpowiem standardowym "dziwne, u mnie działa..."
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: Bo linux głównie ciągnie całą edycje w nieskończoność, a windows przewala wszystko od nowa przez co producent musi niemal 2/3 odwalać od nowa za każdym razem.
Choć to też zależy jaka dystrybucja.. ale na ogół tak jest.
  • Odpowiedz
@Borealny: byś pisał kod i miał supportować pierdyliard różnych systemów, bo dziadom się nie chce zrobić darmowego update to też byś w którymś momencie stracił cierpliwość
  • Odpowiedz
@Borealny: Też mnie to #!$%@?, gram głównie w jakieś starsze tytuły które mają problem z włączeniem się na 7/8 i rozumiem że jestem zmuszony do przejścia na win 11 żeby sobie pograć? W #!$%@? mam te ich zajebiste nowe "ficzery" niech pozwolą tylko odpalić moje gry a resztę gaben może sobie w dupę wepchnąć¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Borealny: Na moim 13-letnim laptopie udało się wgrać Windows 10, to nie wiem jakiego trzeba mieć trupa, żeby musieć zostać przy 7.
Swoją drogą oczywiście nie popieram wymuszania upgrade. Mimo wszystko, w pewnym momencie prawie wszyscy twórcy aplikacji Android wymusili posiadanie wersji minimum 5, choć na rynku było jeszcze pełno urządzeń na wersji 4.4.
  • Odpowiedz
@Quassar: Przeżyłem DOS 3.0, przeżyłem DOS 6.22, przeżyłem Win3.11, przeżyłem Win95, 98. Me, XP, 7 i dopiero Win10 (tfu!) zmusił mnie do przejścia na Linuxa.
Rozumiem o co Ci chodzi i ogólnie zgadzam się z Tobą, ale mam darmowy system który działa dobrze, działa stabilnie. i na którym środowisko Steam działa bez problemu.
Nic więcej mi nie potrzeba ani do pracy, ani do rozrywki.
  • Odpowiedz
To jest #!$%@? #!$%@?, że od następnego roku już nie pograsz w gry na steamie jeśli nie masz Windows 10 lub 11. Przecież to nie są aż takie stare systemy


@Borealny: Windows 7 ma ponad 14 lat, piłeś to nie pisz OPie analfabeto technologiczny xD
  • Odpowiedz