Wpis z mikrobloga

@George_Patton: Małe sprostowanie, kolego. Takie tycie-tycie. Te studia NIE SĄ WARTE kilkadziesiąt tysięcy za semestr. To jest po prostu cena zaporowa, by tym bardziej odstraszyć potencjalnych kandydatów ;)

Inaczej: jeśli państwowe studia kosztują według cen wolnego rynku, to dlaczego rezydenci nie dostają pensji zgodnych z wolnym rynkiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy naprawdę 12000zł (niech będzie nawet brutto) pracując jako lekarz (co prawda w wieku ok. 50 lat) w przychodni rodzinnej to jet mało? Jeden niepełny etat w przychodni mającej umowę z NFZ. Polacy (lekarze), którzy wyjechali kilkanaście lat temu żałują swojej decyzji kiedy spotykają się ze swoimi znajomymi lekarzami w Polsce i nie jest to odosobniony przypadek. W medycynie wysokość zarobków z wiekiem i doświadczeniem lekarza rośnie chyba szybciej niż w innych
@tahti: @semperfidelis: ale robią im krzywdę. Który rodzić chciałby żeby jego dziecko pracowało 200h miesięcznie za 1800 zł?
A oni są tacy, że wierzą w bajki o 20k zarobkach po medycynie, a tak naprawdę to tylko niewielki % lekarzy tyle zarabia.

Dla normalnego systemu, gdzie nie #!$%@? jak robot, lekarz, księgowa i sekretarka w jednym.


ale przecież w Polsce nie ma normalnego systemu...
toś chyba prawdziwej psychiatrii nie widział na oczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@The_Starfish: ja - nigdy w życiu, jedynie z opowieści znam, po pierwsze tejże pani doktor, po drugie - dawnego mojego kolegi ze studiów, który studiując wieczorowo, za dnia poszedł sobie pracować jako pielęgniarz w psychiatryku. Opowiadał dużo i barwnie, wykorzystywany był tam zwykle jako osiłek, więc miał co opowiadać.

I bardziej serio - tak, wiem,
@Jarek_P: no jasne, że nie ma co porównywać ze specjalizacjami zabiegowymi, nie ten poziom ryzyka - ja bym w życiu zabiegówki nie wybrała. Nie mniej jednak denerwuje mnie trochę opinia, że jest tak super i przyjemnie, pacjenci sobie popijają kawkę i rozmawiają chętnie z lekarzem o życiu. Wystarczy wybrać się do jakiegokolwiek innego szpitala niż kliniczny, żeby zobaczyć różnice.
Masz rację, ci agresywni wobec otoczenia nie są aż tak źli. Dla
@mustafas00

Dlaczego praktycznie WSZYSCY lekarze wysyłają swoje dzieci na medycynę

W wolnej chwili podeślij źródło na którym opierasz swoje słowa, a które potwierdzi że 99% (prawie wszystkie) dzieci lekarzy idzie na medycynę.