Wpis z mikrobloga

@fl4izdn4g: To nie jest bullshit. Złota strona się bardzo szybko nagrzewa. Kiedyś pod tym siedziałem. Na gołej ziemi. Było mi gorąco bardzo szybko. Pod kocem by tak nie było.
  • Odpowiedz
jakim niby cudem warstwa folii miałaby kogokolwiek ogrzać, a szczególnie w nocy? XD


@hematemesis: Zatrzymuje promieniowanie cieplne człowieka xD Ty jesteś tak głupi czy tylko udajesz że nie masz pojęcia jak ta folia działa i dlaczego jest tak stosowana zamiast koców? xD Nie pozwala się wychłodzić, a sam organizm generuje dość ciepła. Bez energii w sumie nic nie jest w stanie nikogo ocieplić.
  • Odpowiedz
@elmo141 chciałbym zobaczyć badania przenikalności cieplnej takiej folii. Moim zdaniem gowno to daje, fizycznie jest niemożliwe, żeby tak cienka folia była barierą dla ciepła
  • Odpowiedz
@Kotel_: Utrata energii cieplnej odbywa się czterema drogami: poprzez konwekcję, przewodzenie, parowanie i promieniowanie. Owinięcie kocem zmniejsza konwekcję, szczególnie wtedy gdy zimny wiatr penetruje odzież i oziębia skórę pacjenta, zmniejsza straty ciepła wywołane parowaniem potu lub wilgotnej odzieży, zmniejsza także wypromieniowywanie energii cieplnej.
  • Odpowiedz
Uwaga! nie wolno okrywać się zbyt szczelnie taką folią (np w nocy gdy zabłądzimy w górach)! jak zablokujesz całkowicie parowanie, to zaraz będziesz mieć mokre, przepocone ubrania. A na zimnie mokre ubrania=śmierć.
  • Odpowiedz
@elmo141: Co do strony wychładzającej powiem ci co usłyszałem od ratowników jak sobie rozmawialiśmy. Folia zatrzymuje przepływ powietrza przez to jak się opatulisz srebrem do góry to też się ugotujesz. Jeżeli nakryjesz lekko zostawiając od dołu przewiew to powinna odbijać promienie słoneczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fl4izdn4g: Nie do końca, Choć z tym że człowiek powinien być w niej opatulony jak naleśnik to się zgadzam. Działać działa i to całkiem dobrze ale nie jako jedyny środek, spałem kiedyś pod nią na survivalu gdzie temperatura spadła tak że woda w butelkach nam zamarzła. I dało radę. Za to z minusów to #!$%@? jak szeleści xD
  • Odpowiedz
@elmo141: @bananob4: @jos: dobra panowie, to teraz takie pytanie: co zrobić aby "wewnątrz folii" zatrzymać zimno? Chodzi mi o to, czy opłaca się styropianową skrzynię dodatkowo okladać tymi foliami od wewnątrz, jeśli tak - którą stroną?

Skrzynia w założeniu jest w miarę szczelna (styrodur+pianka montażowa), stanowić będzie chłodnię dla fermentującego piwa (jeśli to istotne - fermentacja wytwarza ciepło). Elementem chłodzącym będą zamrożone butelki z wodą wkładane do środka.

Będę
  • Odpowiedz