Wpis z mikrobloga

W sprawie Meksyku pytań parę, bo coponiektóre Mirki sporo wiedzą i pewnie tutaj podpowiedzą :).

W listopadzie wybieram się tam z różową na 2 tygodnie. Nie za dużo, więc i trasa ograniczona. Generalnie start w stolicy, dalej lądem przez Chiapas i na Jukatan. Później już powrót z Cancun. Odliczając przylot, odlot itd. równe 12 dni do zagospodarowania na trasę Mexico City -> Cancun (samo Cancun i inne przemysłowo-turystyczne miasta odpuszczamy).

Chcę trochę lokalnych rzeczy zaliczyć.
Był ktoś może na jakichś sportowych imprezach? Mecz #pilkanozna? #rodeo? Meksykański wrestling w maskach (Lucha libre / Luchadores) ;)? #rugby? Koncerty?
Jak z biletami? Jak z klimatem na takich imprezach?
Akurat w czasie jak ja tam będę Meksyk gra z Polską, ale... w Polsce (#pilkanozna). Dodatkowo przez ten fakt, nie gra ichniejsza "ekstraklasa" w jeden z weekendów, a w kolejny weekend grają w miejscach które są nie na mojej trasie albo w nieodpowiednim terminie, więc "ekstraklasa" na pewno odpada. Jak niższe ligi?

Co do #rodeo i innych imprez z bykami - są jakieś mniej krwawe wersje?

I druga sprawa - jak to wygląda z noclegami?
Zazwyczaj szukam już na miejscu rozglądając się za jakimiś szyldami itd. (wcześniej sprawdzam w necie lub przewodniku gdzie jest jakieś skupisko tanich noclegów). Szukam dopiero na miejscu bo zależy gdzie uda mi się dotrzeć - plany szybko się zmieniaja... Tam to też zadziała (i będzie taniej?) czy raczej jednak z jakimś wyprzedzeniem przez Booking.com, Airbnb i inne serwisy rezerwacje na bieżąco robić? W wielu krajach w ten sposób można kilkadziesiąt % obniżyć cenę noclegu względem tych samych ofert z internetu.

Któreś miejsca wyjątkowo godne polecenia? Któreś wyjątkowo godne odradzenia? Raczej staramy się unikać tłumów.
Jak z pogodą w listopadzie na takiej trasie?
Jakiś wyjątkowo dobry blog z info o Meksyku ktoś może znalazł?

Ile kosztuje zamówienie Mariachhi żeby zagrali do kotleta? ( ͜͡ʖ ͡€)
Co koniecznie spróbować wypić i zjeść poza standardowymi daniami i napojami?
Jakieś wytyczne dot. podróży lądowej z Mexico City na Jukatan przez Chiapas?

Wołam @mike78 i @cash1337

#meksyk #podrozujzwykopem #podroze #latino #pilkanozna #rugby #rodeo #corrida #luchadores
I trochę #hiszpania bo niektóre sprawy może są podobne (np. dot. #rodeo czy #corrida)
  • 5
Jakieś wytyczne dot. podróży lądowej z Mexico City na Jukatan przez Chiapas?


@panzielony: polecam autobusy ADO, coś jak nasz polskibus ale standard trochę lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) będąc na wakacjach w Meksyku kilka razy jechałem nimi przez noc, żeby zaoszczędzić na hotelach

Szukam dopiero na miejscu bo zależy gdzie uda mi się dotrzeć - plany szybko się zmieniaja... Tam to też zadziała (i będzie taniej?) czy
Pewnie ci nie pomogę ci aż tak bardzo jakbyś chciał, ale:

* Byłem w Meksyku na meczu piłki kopanej. Było to w stolicy, mecz pomiędzy klubami uniwersyteckimi, ale bardzo popularnymi. Nie wiem jak z biletami, bo nie ja załatwiałem. Klimat był zajebisty, natomiast jedna rzecz, na którą chcę zwrócić uwagę, to bezpieczeństwo na stadionie. Nie możesz wnieść nic, ani butelki, ani puszki, ani zapalniczki, ani nawet PASKA DO SPODNI nie możesz na
@panzielony

Meksykański wrestling w maskach (Lucha libre / Luchadores)


Byłem, o bilety dość łatwo. Raz można zobaczyć. Śmieszne przedstawienie, raczej albo dla dzieci albo dla turystów. Jak kiedykolwiek oglądałeś WWF to wiesz, czego się spodziewać.

Zazwyczaj szukam już na miejscu rozglądając się za jakimiś szyldami


wiesz - 12 dni to i tak bardzo mało. Jak chce ci się chodzić i tracić czas żeby zaoszczędzić parę zeta to twoja sprawa. Ale ja gównie
@blazej30 @mike78 @inspektor_erektor
Dzięki panowie.
Jeszcze a'propos miasta Meksyk - poważnie?
Tylko Coyoacan? Też tylko tam mieszkać? Mam tam dwie noce przed lotem powrotnym (z Cancun lecę Vivaeorobus do MEX i po dwóch dniach wylot powrotny) i szukałem czegoś raczej w obszarze Centro Historico.
To jeśli te okolice ( https://goo.gl/maps/9mXrhsD3Dxm ) to któraś ich cześć? Bo to gigantyczny obszar.

@blazej30 pisząc o Oaxaca masz na myśli miasto?
Warto do Chiapas nadłożyć drogi
@panzielony: Jak ja wpisuje Coyoacan w Google to mam to: https://goo.gl/maps/Fnp2BzrBXNv i właśnie te okolice mam na myśli. Nie ma tam wielu spektalularnych rzeczy, ale afmosfera jest fajna - zwłaszcza wieczorem. Zapewne dlatego że niedaleko od kampusu. Z popularnych miejsc jest na pewno jest, zamieniony na muzeum, dom Fridy Kahlo (warto przyjść jeszcze przed otwarciem, żeby ominąć tłumy). Niby to głupia pinda wspierająca komunistów, ale muzeum naprawdę spoko.
Reszta miasta (może