Wpis z mikrobloga

@olifjaturq: Też dzisiaj natknąłem się na ten sklep i z daleka śmierdzi fejkiem - działalność od 2015 roku jednak najstarsze informacje o sklepie najwcześniej sprzed 6 dni, mocna przebitka cen (aczkolwiek możliwa ale praktycznie nie opłacalna dla sprzedającego z powodu praktycznie zerowej prowizji od sprzedaży). Mimo że mieszkam dość blisko tego sklepu to ani sklepu ani gościa nie kojarzę, zwłaszcza że jeśli się nie mylę, jest to zwykłe mieszkanie w bloku
@enderbox: Właśnie jeżeli lipa to najbardziej prawdopodobne że słup (zwłaszcza że jest to dość patologiczna dzielnica i o takiego nie byłoby trudno), jest też szansa że gościu może zebrać kilka zamówień/zapłat i zwinąć się z interesem (tak jak wcześniej pisałem dość patologiczna dzielnica, nawet dla tych 10k mógłby zaryzykować) ale jest możliwość że gość zwęszył interes w aktualnej sytuacji cenowej polskich dostawców elektroniki i zamawia sprzęt z USA (dolar i funt
Kupiłem przedmiot z tej strony w zeszłym tygodniu bazując na pozytywnych opiniach znalezionych w necie. Ogolnie kontakt mailowy nie byl zły, konsultant bardzo rzeczowy i zna sie na sprzęcie jednak... Od piatku nie mam już kontaktu z nimi. Na dzień dzisiejszy powiem krotko... Prawdopodobnie wyj****li mnie na kasę, nr tel podany na stronie jest nieaktywny, status mojego zamowienia jest niby ustawiony jako wysłany ale nie otrzymałem do tej pory potwierdzenia z UPS
@olifjaturq: @enderbox: @wojteks90: @Pawlo95pl: Rozmawiałem z gościem i okazało się że jest to kolejny sklep-widmo postawiony na znalezione w KRS dane. Właściciel firmy której danymi się posłużono jest świadom incydentu od pewnego czasu (dzwonią do niego ludzie oszukani) i zbiera odpowiednie informacje potrzebne do zgłoszenia sprawy na policji. Dlatego nie warto kupować w sklepie i najlepiej już teraz zgłosić sprawę na policję - być może szybciej uda się
@grigorm: jak będziesz mial nr sprawy to podeslij bo dostalem info od policjanta ze najlepiej w takim przypadku zebrac jak największą liczbe ludzi oszukanych w ten sposób i zeby kazda kolejna sprawa byla dołączana do istniejącej a nke zakładana na nowo. Na pon jestem umowiony z funkcjonariuszem u którego przygotowałem draft zgloszenia, ale udam sie w tym tyg bo poczatkowo zalecil mi zeby jeszcze poczekać. Pisałem jeszcze do trustedshopsbo na ich
ja dzwoniłem do skoku ale Pani powiedziała żeby po prostu zgłosić się na policję. i się dziś nie udało, kto będzie pierwszy niech poda numer i lecimy z tematem... qrcze człowiek stary a głupi, tak się dać wrobić ...
Wczoraj wykonałem przelew w celu zapłacenia za zamówienie z ich sklepu. Dzisiaj otrzymałem przelewem zwrot tych pieniędzy, w opisie operacji jest napisane "zwrot przelew do weryfikacji/ (numer zamówienia). Tylko ja otrzymałem zwrot? Nie kontaktowałem się z nimi w żaden sposób, ale z tego co czytam mam szczęście, że tak się stało. :/
@olifjaturq: @Verrin: @grigorm: wczoraj poszło 450PLN dziś wróciło na konto ;-) zadzwoniłem to podali następne ...wpłaciłem, ale poszedłem po rozum do głowy i zablokowałem zlecenie, znów kasa wróciła...masakra- max bezczelka, teraz kupiłem przedmiot na Allegro za 120 PLN drożej ale pewniej...
mnie też oszukali. kupiłem tv za 2k w sobote zrobiłem przelew wczoraj niestety dostałem info ze wplata zaakceptowana dzisiaj maila ze towar wysłano oczywiście nie dostałem nr listu przewozowego. dzwonilem dzisiaj do PKO mojego banku zglosilem sprawe czekam na rozpatrzenie myślicie ze bank cos pomoze ? jestem załamany :/
Nie. Wplacilem na nr 80 7999 9995 0652 3969 4204 0001 . Nr sprawdzalem SKOK Sopot. Jak wyglada sprawa z bankiem? SKOK nie jest w zaden sposob zobowiazany nam pomóc?
@bobik69: próbwałem dzwonić do SKOKU ale powiedzieli, ze nie mogą mi podać żadnych informacji. Z drugiej strony jeden ż uzytkowników na forum zabrwo.org mowił ze jemu się udało tam zadzwonić i sprawę zgłosić i podobno odzyskał pieniądze, więc to pewnie zależy na kogo się trafi po drugiej stronie słuchawki.

Ja dzisiaj po pracy umówiłem się z funkcjonariuszem policji i jakby ktoś miał już jakiś nr sprawy założony w ten sposób to
@Adam1719:
23 7999 9995 0652 4007 6304 0001
Bank odbiorcy
Krajowa Społdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Sopocie
anulowane w porę...UFFF....
wcześniej ten wrócił do mnie ...80 7999 9995 0652 3969 4204 0001
Wszystko.juz wiem. Goscie sa znani policji. Grupa zorganizowana. Pieniedzy nie odzyskamy.Polaczki siedzacy za granicą . Domena docelowo polska ale przekierowywana przez serwery holenderskie angielskie itp. Posiadaja tez kilka innych sklepow tego typu. Sa nie osiagalni. Sprawy wstepnie beda umorzone dopiero za pol roku rok przyjdzie pismo o wszczeciu postepowania dopiero gdy prokuratura zbierze wystarczajaca ilosc poszkodowanych do wystapienia miedzynarodowego. Nawet jezeli uda sie dorwac choc jednego z nich to oczywiscie nie bedzie
Też nie za bardzo zważając kupiłem u nich szybko telefonik. Jak macie te nr sprawy to zapodajcie bo jutro też się wybieram na policyje.
@NjeMjetek: kojarzysz może czy gdzieś na wykopie albo innych forach jest cos na temat tej innej oszukujacej firmy, przynajmniej nazwa bo jezeli w tamtej sprawie toczy sie jakieś postępowanie a okazałoby sie ze to moze ta sama grupa to uda sie szybciej ruszyc z ta sprawa
@wojteks90: Było wykopalisko na wykopie ale nie pamiętam nazwy tej firmy, z grubsza chodziło że firma działała kilkanaście lat sprzedając w jednym lokalnym sklepiku i ludzie kupowali bo w końcu znana firma. Tam liczba oszukanych szła w tysiące. Jeżeli uda mi się znaleźć to podlinkuję wykopalisko.
Edit: Po krótkim researchu mam : https://www.wykop.pl/link/3834125/rozkrecili-sprzedaz-w-internecie-nawet-o-tym-nie-wiedzac-sprawa-zajela/
https://www.wykop.pl/wpis/23080079/incomp-to-legitny-sklep-jakos-nie-umiem-znalezc-op/
@NoMoRe: Idź , każde oszustwo warto zgłosić , czy te na 20zł czy na 20000zł( ͡° ͜ʖ ͡°). Tym bardziej ,że możesz w ten sposób pomóc w dużej mierze sobie i innym !
@wojteks90: dziś znalazłam to forum tym oszuście z VERISTO. Też dałam się oszukać, kupiłam zegarek za 400 zł. Nie byłam na policji jeszcze - jest sens to zgłaszać? Z czym się do nich udać? Mam tylko na E- mail potwierdzenie zamowienia, nr konta, swoj przelew. Poradźcie co robić, tyle kupuję na necie, pierwszy raz dałam się tak nabrać. Załamka
@Szatynka240: na policji nalezy zglosic się z wydrukowanym potwierdzeniem przelewu, emailami, które przesyłałaś do nich o ile takie były. Będą Ci także kazali przekazać dane firmy/strony z których kupowałes artykuły i na jaką kwote
@wojteks90: dzieki za odpowiedź. Wydrukuje sobie i pojde.
A gdzie wy zgłaszaliście oszustwo na ten sklep veristo? Chodzi mi o miejscowość - bym mogła się u siebie powołać, że są także poszkodowani przez ten sklep. Ja jestem z lubelskiego, Puławy.
Paru osobom się udało (tak jak mnie) i kasa odbiła od ich konta i wróciła (...bo otwierali i zamykali kolejne rachunki...czy w SKOczku można tak? trzeba byłoby ten bank też przymknąć...)
UWAGA - ICH STRONA JEST CIAGLE AKTYWNA! jak to zamknąć?
Ja też otrzymałem pieniądze spowrotem. Sprawa już jest zgłoszona. Każdy poszkodowany powinien się zgłosić.
Ta sama sprawa została zgłoszona w Poznaniu.
Sygnatura sprawy złożona na komisariacie w Poznań- Północ ( os. Jana III sobieskiego 115, 60- 688 Poznań tel. 61/84146 11,12,17 fax 146 15 to : KR V AK599/17
Adres mailowy na stronie Policji.
@illyxi: przed wieczorną sesją chyba ,ale pierwszy przelew wrócił na drugi dzień, drugi jak pisałem po sesji wieczornej - zablokowałem telefonicznie.
kupiłam 15.10 zmywarkę za 820zł i dostałam nawet FV tylko bez danych sprzedającego i to mnie tknęło że coś nie tak.Tak trafiłam na tę dyskusję.Macie już jakiś nr sprawy bo chętnie dołączyłabym do zbiorowego pozwu.