Wpis z mikrobloga

#damprace w #it #wroclaw

Gdzieś tu wisi moje niedawne ogłoszenie z pracą dla #programista15k, a dzisiaj mam kolejną propozycję, szukam osoby chętnej do analizy danych i testowania aplikacji.

Praca polega na monitorowaniu i analizowaniu działania aplikacji przygotowującej katalogi cen za pobyt w hotelach.

Codziennie wyliczamy miliardy cen na wielu serwerach dla wielu klientów i produkujemy dane w róznych formatach. Robimy to dobrze, nasi klienci sa zadowoleni i rozszerzają produkty, ale jesteśmy ambitni i chcemy więcej :) Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy w zapewnieniu, że nasze dane są jak najlepszej jakości i że są produkowane i dostarczane na czas. Będziesz odpowiedzialny(-a) za analizowanie i przygotowywanie statystyk, wyszukiwanie najsłabszych punktów (procesu, nie kodu ;)) oraz utrzymanie środowiska testowego. Jest sporo miejsca na poprawę i z wlasnego doświadczenia mogę powiedziec, że namierzanie słabości i usprawnianie całego systemu daje sporą satysfakcję :)

Wymagania:
- podstawowa znajomość linuksa (można pracować na windowsie, ale servery stoją na linuksie i czasem trzeba coś na nich zrobić, choćby otworzyć log)
- chęć uczenia się nowych narzędzi i dość skomplikowanej domeny
- umiejętność automatyzowania swojej pracy

Duże plusy (jeśli nie znasz, to nic, ale musisz chcieć się nauczyć ;))
- bash, grep, awk, jq, xmlstarlet
- ruby, ew. python
- graylog, grafana

Zapraszam również Mirków i Węgierki z #matematyka, myślę, że to może być ciekawe stanowisko dla ścisłowca, który nie chce skupiać się na programowaniu.
  • 24
@Lesbijska_mewa: nie. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to wiele zależy od doświadczenia i niewiele zależy ode mnie, bo ja jestem w tej firmie tylko programistą :) Strzelam w ciemno, że początkująca osoba może liczyć na jakieś 2.5-3k netto, ale to tylko moje domysły, może się okazać, że więcej też.
@dqdq1: w tym przypadku nie chodzi o programowanie.

Wytwarzamy dużo danych z cenami. Zaczynaliśmy od jednego klienta, kilku tysięcy hoteli i jednej maszyny, na której obliczenia trwały ponad dobę. Obecnie działamy dla wielu klientów, 10x większej liczbie hoteli i na wielu maszynach i wyrabiamy się w kilku godzinach.

Da się jeszcze o wiele szybciej, dokładniej, lepiej - ale produkt rośnie i musimy priorytetyzować - i tu jest miejsce na analize, co
@ZawszeMyjeKubkiOctem: mamy i miewaliśmy w przeszłości studentów dziennych pracujących na etat.

W biurze trzeba być 10 - 14, reszta zależy wyłącznie od ciebie, można mieć dziennie drobny minus lub plus - wszystko zapisujemy w arkuszu i na koniec miesiąca musi wychodzić w okolicy zera, a na koniec roku dokładnie na zero.
@sasik520 tylko pełny etat? siedzę w zupełnie innej branzy (integracje IT w przemyśle i energetyce), ale to mogłoby być ciekawym doświadczeniem... szczególnie przy moim programistyczno-finansowym zacięciem :) jak się zgłosić?