Wpis z mikrobloga

No to dzisiaj złapałem perełkę na parkingu w Warszawie.

Fiat 132S z pierwszej wersji produkowany jedynie w latach 1972-74. Wersja S, czyli Special wyróżniała się bogatym wyposażeniem - między innymi chromowanymi zderzakami, listwami i kapslami na felgi oraz drewnem na desce rozdzielczej (niestety zza płotu nie mogłem tego dostrzec).

Jeden z pierwszych samochodów, do produkcji którego była używana po części zautomatyzowana linia produkcyjna, a jego czterocylindrowy silnik był uważany w tamtych czasach za najlepszy na świecie.

W Polsce następca Fiata 125 (bo 132-tkade facto nim była) był sprzedawany w wersji 132p - montowanej w Warszawie. Był najczęściej używany jako limuzyna dla państwowych dygnitarzy, ale także jako pościgówka milicyjna.

Egzemplarz ze zdjęć został na te wyróżniki zarejestrowany prawdopodobnie w latach 1988-1991 (tak wynika z porównywania innych numerów z tamtych czasów).

#czarneblachy #motoryzacja #fiat
Pobierz nalejmizupy - No to dzisiaj złapałem perełkę na parkingu w Warszawie.

Fiat 132S z ...
źródło: comment_MVEQ9IVDTP01R1A5y0v1vqVejvebUJxu.jpg
  • 6
@CloseToMe: Walnąłem tylko dwie, bo się spieszyłem. Jutro postaram się wejść na teren tego parkingu (jest chyba zamykany na furtkę) i zrobię więcej.

@Eternit_z_azbestu: Raczej nie jest od nowości. Jeżeli by był to musiałby się załapać na stare czarne blachy wydawane do 1976, które traciły ważność z końcem 1983. Wyróżniki na których stoi były wydawane w okolicach roku 1990. Chyba, że od 84 do 90 stał na jeszcze innych.