Wpis z mikrobloga

#openttd - Mała porada/ciekawostka i trochę bug. Może Ameryki nie odkryję, ale pewnie początkującym się przyda... Dotyczy włączonej dystrybucji zasobów.

Są sobie stacje miejskie na jednej linii bez możliwości objazdu:

-> A -> B -> C ->

Zauważyłem pewnego razu, że na stacji A zaczyna się zbierać bardzo dużo towarów. To znaczy, przyjeżdżają pociągi i zostawiają. Towary adresowane na stację C (przez C). Zauważyłem też, że pociągi wjeżdżające na A i mające w rozkładzie C wcale ich nie zabierają.

Co się okazało? Był jeden pociąg, który w rozkładzie pomijał stację B (przejeżdżał bez zatrzymania przez nią). I właśnie dystrybucja zrzuciła na niego wszystkie towary. Choć mogły być spokojnie dostarczane pociągami jadącymi przez B.

Wg mnie, to trochę wyłom w algorytmie, że tak adresowane zasoby nie mogą jeździć mimo wszystko przez B. Zatem uważajcie z rozkładami! :) Rysunek tylko poglądowy już, bo po zmianie rozkładu tego jednego pociągu towary przestały być zostawiane na stacji.
Pobierz D.....a - #openttd - Mała porada/ciekawostka i trochę bug. Może Ameryki nie odkryję, ...
źródło: comment_gHy5uecJ1wXMpMqWhwoV7ZHYWDsMK1jY.jpg
  • 5
Za każdym razem jak czytam o dystrybucji pasażerów, to wzdycham jak cudny byłby OTTD, gdyby był taki jak Cities Skylines, tylko oczywiście miasta by się same budowały, ale już my zarządzalibyśmy nawet takimi pierdołkami jak przejście dla pieszych nad autostradą, by mogli sobie przejść z przystanku autobusowego na kolej i dalej jazda do innego miasta.

@kronus: tak, można ograniczyć ją tylko do pasażerów. Ja uruchamiam jeszcze dla poczty, co też ma