Wpis z mikrobloga

Ponieważ i tak musiałem przeinstalować system to pierdyknąłem sobie na głównym komputerze DUAL BOOT #windows 8.1 i #linux #ubutnu 17.10.

To chyba pierwszy raz kiedy będę próbował korzystać z Linucha jako głównego systemu ;) wish me luck ;)

Mam pytania:

1. Na drugim (nie systemowym) dysku mam folder z grami #steam które instalowałem z pod Windowsa.
Czy mogę STEAM`owi pod LINUXEM wskazać folder domyślny do instalowania gier jako ten na drugim dysku w którym są gry z pod WINDOWS?
Czy linux je ogarnie? czy coś się spierdzielić może? Dodam że kiedy chcę to zrobić to steam wyświetla mi zawartość drugiego dysku pod jakąś dziwną ścieżką...

2. Jak to jest z graniem na kartach #amd pod linchem? Mam Radeon R9 280x i nie jestem pewien czego się spodziewać... Jakieś doświadczenia?

#kiciochpyta
  • 3
@withoutSmallGarden: pod ubuntu:

sudo add-apt-repository ppa:paulo-miguel-dias/pkppa
sudo apt update
sudo apt full-upgrade

Dzięki temu będziesz miał najnowsze, stabilne stery (te domyślnie z repo są troszkę w tyle za upstreamem). Poza tym wszystko powinno grać i huczeć. Sprawdź jeszcze jak w swoim środowisku (nie wiem czy używasz Gnome czy co) da się wyłączyć Composing. To dość ważne bo od tego FPSy lecą dość mocno w dół.