Wpis z mikrobloga

To moje ostatnie chwile w #warszawa, a w sumie #modlin. Miasto jest piękne, atrakcji na tony, ludzie wyluzowani:) Nie spotkałem żadnego cwaniaka, kilku żuli tylko:) Byłem tylko kilka dni, ale po 20k kroków dziennie! Kopernik jest kapitalnym miejscem, muzea Powstańców oraz Żydów Polskich to jedne z najlepszych muzeów jakie widziałem w życiu. PKiN, wystawa na najwyzszym pietrze Cosmopolitana, Zlote tarasy :) Nawet metro:) Komunikacja miejska jest swietna: jeden bilet na autobusy, metro, tramwaje, kolejkę podmiejską. Wszystko jezdzi tak czesto, ze nie trzeba nawet planu sprawdzac. Choc podobno dojechac na #mordor to inna inszosc :) Zapomnialem o najwazniejszym:) Bylem pozwiedzac Stadion Narodowy, ktory jest kapitalny. Mieszkajac w #uk mam do czego porownywac! Gwozdziem prigramu byly #gryplanszowe #planszowki #grybezpradu na stadionie. Nawet moja nieplanszowkowa zona fajnie sie bawila :) Dzieki wielkie za goscine #warsaw! See you soon!
  • 11
@Lanza chyba sobie zartujesz xD checiny, tokarnia, jakis geopark podobno nowy zrobili, na wschód lysica, lysa góra, bodzentyn, krzyztopor jak masz samochód, geste lasy w kielcach z kazdej strony, za miesiac jak snieg dopisze to kilkanaście stokow. Kulturalnie filharmonia z tanimi biletami, wdk, co troche robia jarmarki na sienkiewce, centrum naukiwe jakies w checinach i wiele innych atrakcji typu muzea, teatry ito Kazdemu, kogo zabieram do Kielc sie bardzo podoba, szczegolnie, ze
@gjk_ @gjk_ podoba mi się bardzo architektura Torunia/Wrocławia i tam się dobrze czuje odpoczywajac. Świętokrzyskie jest ładne ale Kielce to wymierajaca dziura.
@Lanza kiedy ostatnio tam byles na dluzej? Porownujesz Wrocław, Torun, Warszawę czyli wielkie, zroznicowane kulturowo miasta na zachodzie Polski i stolicę, do malego miasta w Polsce B. Swietny punkt odniesienia masz :) porownujesz tez czasem Warszawe z Tokio?
@gjk_ No ale w czym widzisz problem? Napisałem, że wpadam do Polski na kilka dni i chce gdzieś wyskoczyć bo w Kielcach nie mam za bardzo co robic. Nie porównuje tych miast tylko twierdzę, że w moim rodzinnym mieście jest bieda i nuda
@Lanza a ja twierdze o moim rodzinnym miescie zupelnie co innego, przyjezdnym podobaja sie atrakcje, które pokazuje przy okazji wizyty. Nie doceniasz ck, bo patrzysz na nie oczami mieszkanca w dodatku takiego, który juz tam nie mieszka. Nie szkaluje, uswiadamiam, ze w ck jest do robienia o wiele, wiele wiecej niz patrzenie przez okno. Tylko rozbija sie to o chęci i brak defetyzmu, którego i tak juz tam jest za duzo.