Wpis z mikrobloga

Mirki od tagów #stomatologia #dentysta ##!$%@? i ##!$%@? pomocy!!!! w piątek miałem wyrywaną ósemke i boli teraz gorzej niż sam ząb. Ketonal tramal ibuprofen nie pomagają z rany po wyrwaniu sączy się ropa, gorączka 38 stopni dentysta dopiero jutro a ja sram pod siebie z bólu. Czy jest jakiś sposób by sobie pomóc? Czymś to płukać? ktoś coś?
  • 7
  • Odpowiedz
@kingkris: średnio, masz ropne zapalenie zębodołu prawdopodobnie. A na to trzeba antybiotyku i kilkukrotnego płukania. Zbijaj sobie gorączkę, a jak się nie uda to idź na pogotowie stomatologiczne/NPL, powiedz jaka jest sytuacja (powinni wypisać antybola, nie wiem jak w NPL :/).
  • Odpowiedz
@miholp94: mam w domu Clindamycin 600 nada się? Najbliższy dużur stomatologiczny mam 100km od miejsca zamieszkania także śrenio, ale moge iść na nocną pomoc lekarską ewentualnie po recepty
  • Odpowiedz
@kingkris ale z drugiej strony ja rozumiem że boli ale to boli tylko przez pierwsze kilka godzin,co to za dentysta wyrywał?ja wyrwałem 3 ósemki i nigdy mnie nie bolało dłużej niż 1 dzień i wcale to nie był jakiś mega ból,zwykle pomagał ibuprom a nie tam tramale i ketonale,więc albo ty histeryzujesz za bardzo albo dentysta głupek jakiś
  • Odpowiedz
@atrax15: też miałem dwie ósemki wcześniej wyrwane i było spoko teraz dramat lekarz na NPL powiedział że to suchy zębodół się zrobił i zakażenie zżera bezpośrednio nerwy dlatego boli bardziej niż sam ząb ( ͡° ʖ̯ ͡°) dostałem antybiotyk i jutro do dentysty ma mi oczyścić to wszystko z ropy i skrzepów odkazić i usunąć nadżarte tkanki i zaaplikować leki, wykończyć uzupełnieniem
  • Odpowiedz