Wpis z mikrobloga

Mirki z #programista15k szukamy do #pracait w #zabrze . Może ktoś chętny zobaczy, ale właściwie chciałem Was zapytać gdzie najlepiej wrzucić ogłoszenie, żeby dotarło do zainteresowanych. Wrzuciliśmy na justjoin.it i Olx, ale mały odzew. Nie jesteśmy firmą IT, tylko mamy swój dział do rozwoju naszych systemów i narzędzi, więc nieczęsto kogoś szukamy, więc nie znam odpowiednich portali. Jeśli możecie to podzielcie się tym jak trafiliście do aktualnej pracy.
  • 29
Zaskakująco fajny serwis, nie znałem wcześniej :)
Z uwag - choć nie jestem programistą - najbardziej brakuje widełek, w IT dla pożądanych stanowisk staje się to swego rodzaju standardem, inaczej ktoś kto zarabia dajmy 5k po 2-3 rozmowach kwalifikacyjnych, gdzie wytrzeszczają oczy że chciałby 6k, przestaje się po prostu interesować ogłoszeniami bez widełek.

Wiem w sumie też po sobie, ale to jeszcze z czasów kiedy widełki podawali tylko ludziom wyjeżdżającym na truskawki
@Kapsula są widełki - u góry, nad treścią: 5-7k. Wiem, że nie widać na pierwszy rzut oka, ale mam nadzieję, że zainteresowani znają budowę tego serwisu.
@buntuubuntu: 2 lata to nadal jest junior. Regular, w zależności od zadań i ilości projektów zaczyna się od ~4 lat.

@misisk: stawka raczej studencka. 5-7k na b2b (rozumiem, że + vat) jest bardzo mała. Ile to wyjdzie? 3.0-4.5 na ręke po opodatkowaniu? Jak stawka brutto to już w ogólę... Tyle to obecnych czasach może zarobić student z prawie zerowym doświadczeniem.
@MirekVonKapusta: zdaje się, że nie bardzo znasz realia. Po pierwsze 5-7k + vat, to na rękę 5-7k na rękę po opodatkowaniu. Z racji tego, że to kontrakt to pozostałe działania podatkowe nie leżą w naszej gestii, więc mogą bardzo się od siebie różnić - np. ktoś może prowadzić tak optymalizację podatkową, żeby nawet tego vatu nie zapłaci. Natomiast przy umowie o pracę przy zachowaniu stawek brutto wychodzi od 4 do przeszło
@buntuubuntu próbowaliśmy na pracuj, ale był zerowy odzew (z justjoin.it już jakiś jest, ale wydaje mi się, że mógłby być większy). Jakie Twoim zdaniem są odpowiednie widełki dla regulara w naszym regionie? Przeglądałem kilka ogłoszeń z okolicy to wyglądały dość podobnie - czasem dolny próg był trochę niżej, czasem górny wyżej (z paroma wyjątkami kiedy był bardzo wysoki). Na linkedin spróbuję - nie wiedziałem, że można tam dodawać ogłoszenia o pracę. Sądziłem,
Po pierwsze 5-7k + vat, to na rękę 5-7k na rękę po opodatkowaniu.


@misisk: w takim razie źle okresliliście widełki w ogłoszeniu. Zwykle podaje się kwoty brutto (UoP / UoD) lub kwoty "netto + vat" dla b2b. W przypadku b2b od tego trzeba jeszcze zapłacić ZUs-y (czyli 1k pln) oraz 18-19% podatku dochodowego.
Reasumując, jak ktoś podaje 7k na b2b, to ma na myśli 7k + vat, co w praktyce oznacza
@MirekVonKapusta: zatem gratulacje. :) co do podatków to wcale nie musi wyjść tak jak napisałeś, ale to już indywidualne podejście. Jakbym mógł Cię prosić jeszcze o Twój region, żeby mieć już pełen obraz.
A być może masz rację, za to pochodzisz z innego regionu gdzie właśnie tak to wygląda?


@misisk: region: Warszawa.

Wczoraj widziałem ogłoszenie o pracę dla juniora, wymagania 6-24 mieś praktyki, widełki 40-70 pln/h + vat, czyli wychodzi ponad 2x tyle co u was. Finansowo na ręke 2.5-3.0x tyle, po uwzględnieniu wyższych kosztów życia wychodzi jakieś 2x tyle. Programiści (Ci dobrzy) zwykle umieją liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MirekVonKapusta: Warszawa to raczej trochę inne realia jednak - trochę droższe życie i dużo wyższe stawki. Jako ciekawostkę powiem Ci, że w Gliwicach w agencji tworzącej strony internetowe zatrudniali programistę do klepania WordPress za... minimalną krajową.

A jeszcze powiedz proszę jaka technologia Twoja i juniora z tego ogłoszenia?
@misisk: moja to .net, a dla tego juniora był javascript

Jako ciekawostkę powiem Ci, że w Gliwicach w agencji tworzącej strony internetowe zatrudniali programistę do klepania WordPress za... minimalną krajową.


Skończy się tak, że pewnego dnia gość się dowie jak wyglądają stawki rynkowe, a dowie się na pewno. To jest tylko kwestia czasu i wtedy im #!$%@? z tej firmy. No chyba, że jest mściwy, to przy okazji spali kilka kontraktów
@MirekVonKapusta: > Skończy się tak, że pewnego dnia gość się dowie jak wyglądają stawki rynkowe, a dowie się na pewno. To jest tylko kwestia czasu i wtedy im #!$%@? z tej firmy. No chyba, że jest mściwy, to przy okazji spali kilka kontraktów z kontrahentami.

To z pewnością. Tego typu stawki to małe przegięcie. Ale tak jak wspominałem to tylko w formie ciekawostki.

Grafikom, którzy robili za sprzedawców też tyle płacili, więc nie wiem jak to możliwe, że jeszcze istnieją.


@misisk: w mojej poprzedniej firmie grafik zaczął robić po godzinach kurs programowania z frontendu / javascripta, aby przekwalifikować się z grafika na frontend developer, choć moim zdaniem wygodniej by dla niego było się poduczyć języka ang. i zacząć pracować zdalnie dla firm z doliny krzemowej.