Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Zostać przy kartach walutowych z T-Mobile Bankowe + Walutomat, czy przejść na Revolut? Powoli przymierzam się do zmiany banku i nie wiem, czy zostawić karty walutowe w T-Mobile i nadal korzystać z Walutomatu. Teraz przelewy są szybkie, zazwyczaj od kilku, do kilkunastu minut, nawet w weekendy spokojnie można zrobić przelew (operacja trwa zazwyczaj do godziny). Za utrzymanie karty nic nie płacę, przelew również jest darmowy. Jedyna opłata to prowizja Walutomatu - 0.2%.
#revolut #walutomat #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank
  • 10
@topol: o ile dobrze pamiętam, to na Cinkciarzu przelewy dosyć długo dochodziły i był problem z weekendami, ale to było może z rok temu. Może faktycznie spróbuję teraz Cinkciarza.
@Frexor: wiem, wiem, bo sam mam dwie karty i poza tym, że karty są brzydkie, to nie mam żadnych negatywnych uwag do nich. Wygodne, nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów, szybka zamiana walut przez Walutomat i podobno możliwość ich wypłacania przez Alior Kantor - chociaż tego nie testowałem.
@topol: to chyba zależy od banku w jakim wykonujesz przelew. Na pewno z Aliora i T-Mobile w weekend spokojnie zrobisz przelew. Nigdy nie musiałem czekać do najbliższego dnia roboczego.
Walutomat- prowizje a Cinkciarz słaby kurs plus długo trzeba czekać na przelew. Ja mam konto w aliorze i wymieniam w Kantor Ekspert. Wszystkie wymiany nie trwają dłużej niż 5min. Jedyny minus to taki, że nie pracują w weekendy, ale dla mnie to bez znaczenia. Mogę na tygodniu wymienić tyle żeby się zabezpieczyć na weekend. W razie pilnej potrzeby, mam jeszcze konto na cinkciarzu żeby w ostateczności raz na ruski rok tam wymienić.