Wpis z mikrobloga

Hej mirasy emigrował ktoś z UK do Kanady? Z różowym zastanawiamy się nad opuszczeniem Szkocji w najbliższych 3-4 latach. W maju lecimy do Kanady na 2 tyg zobaczyć jak to wygląda. Generalnie zastanawiamy się nad okolicami Vancouver i Ottawy. Ktoś tam mieszka? Jaka pogoda? Nightlife? Plusy i minusy? Ludzie? Atmosfera? Praca?

Daje plusa za każde info, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kanada #emigracja
  • 15
@mike89: ja rozważam w przeciągu roku max dwóch lat, nie wiem jaki jest mój status jeśli chodzi o możliwość przeniesienia się tam, nie aplikowałem nigdzie o żadna wizę póki co
@mike89:

Ktoś tam mieszka?

Nie Vancouver, nie Ottawa tylko Toronto ale coś tam mogę dodać:

Jaka pogoda?
- na pewno lepsza niż w Szkocji :) Tzn. w Vancouver będzie podobnie (ciągle pada), ale raczej cieplej. Ottawa/Toronto ma klimat jak w Polsce tylko "bardziej". Lato i wiosna są wyraźniejsze, jesień jeszcze bardziej parszywa a zima to wiadomo, jak to zima w Kanadzie, wszędzie śnieg i -20*C to raczej norma a nie wyjątek.
@sakfa: super odpowiedz dzięki ;-) Toronto dla nas trochę za duże i ewentualnie chcielibyśmy kupić dom. W maju robimy roadtrip Toronto>Niagara>Ottawa>Montréal zeby "poczuc" klimat

@sh2dov: za 2 lata powinienem skończyć mastera, a różowy ma bachelora honoursami . Mam nadzieję że nie będzie z tym problemu, ale jeszcze poczytam
@mike89: Spędziłem trochę czasu w Vancouver i się wyprowadziłem, minusy:
- słaba pogoda, dużo deszczu, mało słońca
- w porównaniu do innych stanów/prowincji jest drogo
- bardzo azjatycko, czasem czułem się tam jak w chinach, za bardzo multi-kulti dla mnie

Mieszkam teraz w Calgary i sobie chwalę. Taniej, więcej słońca, w góry niedaleko, ludzie jacyś tacy bardziej swojscy.
Takie moje subiektywne odczucia.
- Tanie samochody: nowa Honda Civic z salonu, wyższa (ale nie najwyższa opcja) za $28.000. Uwaga natomiast na ubezpieczenie - w pierwszym roku płaciłem $4200, w drugim $3800 rocznie. Dużo przedrożył adres w Downtown Toronto ale i tak poniżej $2000 rocznie nigdzie w Kanadzie nie zejdziesz jako nowy imigrant (nie uznają raczej doświadczenia w kierowaniu z Europy)


Mi uznali doświadczenie z PL , zamiast początkowych 1740 CAD rocznie place obecnie 780, ALE
Myślalem o przeprowadzace do Ontario, ale widze ze koszty mialbym znacznie wieksze, nie wiem czy idzie to w parze z dochodami. Ja za dokladnie taki dam standart i widok place 1200 CAD all in.


@gruby007: no tak, porównuje bardziej z Europa gdzie próba wynajęcia 1 bed w centrum stolicy przez zwykłego średniaka graniczy z cudem.

Mieszkanie 5 minut z buta od CN Tower to przecież tak jakbym mieszkał 5 minut od