Wpis z mikrobloga

Podstawowym kryterium przy wyznaczaniu czy mamy do czynienia z bańką jest ustalenie, czy popyt na dany produkt jest spowodowany jego własnościami, czy chęcią zysku. Jeśli to drugie, to mamy bańkę. Bańka rośnie, kiedy kolejni inwestorzy pompują ją swoimi pieniędzmi, oczekując dalszych wzrostów, co z kolei napędza wzrosty. W pewnym jednak momencie nowych inwestorów zaczyna brakować (bo w skrajnym przypadku zainwestowano już wszystkie pieniądze na Ziemii), wartość przestaje rosnąć i bańka pęka, kiedy wszyscy pozbywają się aktywów. Po co je dalej trzymać, skoro kupiliśmy je tylko dla zysku? ekonomia 101 Po takim wstępie, może mi ktoś wyjasnić dlaczego #bitcoin nie jest bańką, skoro chęć zysku jest głównym motorem popytu nań, co widać nawet po wpisach w tym tagu?
#ekonomia #bitcoin #kryptowaluty
  • 33
  • Odpowiedz
@skiter: Sam sobie odpisze jakim ignorantem jestem: https://en.wikipedia.org/wiki/Market_capitalization

"MC = N * P - where MC is the market capitalization, N is the number of shares outstanding, and P is the closing price per share."

Czyli: 21.000.000 * 7.000 = 147.000.000.000

Co i tak zle policzylem bo to sa wartosci jak by bylo tych 21mln na rynku, ale ich nie ma

https://coinmarketcap.com/

Bitcoin - $120,405,482,386

Wiec wielosc rynku rosnie tylko dlatego
  • Odpowiedz
@skiter: @Koryntiusz: Mam wrażenie, iż skupiacie się na jakości definicji, podczas gdy jest ona bez znaczenia dla istoty problemu, który poruszyłem - czyli nadania definicji z góry i szukania potwierdzenia lub zaprzeczenia tezy wysnutej z tejże definicji.
  • Odpowiedz
czy popyt na dany produkt jest spowodowany jego własnościami


@SDammtsg: a dlaczego się tak pieknie promuje BTC, bo bitcoin jest skończony i ma limit 21 milionów. Bitcoin ma te własność ze może słuzyć jako ochrona przed inflacją i dodrukiem. Wiekszość ludzi widzi że drukowane $ z powietrza nic nie dają i dzięki dodrukowi się nas okrada w sile nabywczej. To spowodowało nagły pęd na bitcoina.
Zaczeło się od Chin gdzie regularnie
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: Tak z ciekawości zapytam ile już wykopano z tych 21 milionów? Inne kryptowaluty również mają podobny limit możliwych do wykopania jednostek? Temat dość mocno mnie zainteresował zresztą pewnie nie tylko mnie, bo wszędzie głośno o tych wzrostach.
  • Odpowiedz
@Dr_Manhattan: jest 16 668 337 BTC / 21 m tak mniej wiecej jeszcze ze 120 lat kopania a potem z opłat to bedą otrzymywać. ( z opłat się utrzymują dziś NXT / NEM - da się)
W zaleznosci od monet są rózne tryby.
POW - czyli kopanie koparkami rózna dystrybucja od stalej inflacji jak Doge 5% rocznie , limit kopania klony BTC, po insta mine że nimy sie kopie ale tak
  • Odpowiedz
Powiedz mi tak szczerze, jak będziesz miec te btc to czy kiedys to sprzedasz?


@skiter: oczywiście #!$%@? to regularnie : ) #!$%@? wcześniej do pozycji tak 30% cos innego (fiat/metale) ale bitek podskoczył i znów mam 90% bitek....
teraz rozważam zakup jakieś szicików niedługo na spekulacje przed forkiem.
W BTC mam fajna liczbe bitków i chce sobie ją z 10 lat potrzymać - chyba ze cena klepnie np 10 000- 20
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: Twój wpis udowadnia mi, że bardzo mało wiem o kryptowalutach, czuję się jak przy pierwszym wejściu do gry online (może nie aż tak, bo analfabetą ekonomicznym nie jestem, ale zasada podobna) gdzie ludzie piszą coś na chacie, a ja nie mam pojęcia o co im chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ok coś już niby wiem na temat dystrybucji, ale to nadal czarna magia np. Etherum "72miliony
  • Odpowiedz
"72miliony sprzedane publiczne wykopano 11 milionów" czy to oznacza, że publicznie sprzedano więcej "zasobów/monet", niż ludzie wykopali?


@Dr_Manhattan: bedąć precyzyjnym sprzedano 60 milonów ETH za 30 000 BTC / Deweloperzy na sztywno przypisali sobie do kont 12 milionów obecne w obiegu masz 95m https://coinmarketcap.com
czyli ok 75% monet zostało stworzonych z powietrza centralną kracją, mieli dobry marketing wbiło się silikon Valey i pompowali to jak #!$%@? : ). Potem ze bull
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00:

a dlaczego się tak pieknie promuje BTC, bo bitcoin jest skończony i ma limit 21 milionów. Bitcoin ma te własność ze może słuzyć jako ochrona przed inflacją i dodrukiem. Wiekszość ludzi widzi że drukowane $ z powietrza nic nie dają i dzięki dodrukowi się nas okrada w sile nabywczej. To spowodowało nagły pęd na bitcoina.


To jest dobre tylko zobacz z tego zrobila sie taka banieczka, ludzie juz nie wchodzą
  • Odpowiedz
@Smule: ETH to było pewne ze przy swej złożności i mnogosci projektów bedzie problem bo teraz kazda zmiana moze #!$%@?ć kontrakty a tam NIEKTÓRZY naprawdę coś chcieli stworzyć a tu jeb fork i nie dziala. Tak samo jak masz program pod windows 7 odpalasz na 10 i sie #!$%@? :D. ETH dochodzi do takiego momentu ze kazda zmiana moze powodować mega straty u inych którzy nie przewidzieli wizji Vitalika albo Vitalik
  • Odpowiedz
@SDammtsg: wszystkie kartele świata wraz z oligarchami Europy wschodniej i chińskimi szemranymi „bankami” wymieniają gotówkę na bitcoiny. Oni tego nie robią dla zysku tylko dla ukrycia transakcji. Popraw mnie jeśli się mylę.
  • Odpowiedz