Wpis z mikrobloga

Zróbmy #ankieta o #prawojazdy - pytanie oczywiście bardzo oczywiste.

Jak w OSK uczyli Ciebie robić łuk? U mnie wysiadali z auta, mówili obserwuj w lusterkach i tylko z zewnątrz patrzyli czy ogarniam. Kręciłem, kręciłem aż się dokręciłem. Dzięki temu nie miałem problemów zdać za pierwszym.

Dlatego jak z czasem zacząłem słyszeć o jakiś obrotach kierownicy na jakimś pachołku to się załamałem, co to #!$%@? jest? xD
t.....l - Zróbmy #ankieta o #prawojazdy - pytanie oczywiście bardzo oczywiste.

Jak...

źródło: comment_R6IhHDJ0NO2O8vQE65tGiL0GWzEsXro6.jpg

Pobierz

Jak uczono Ciebie w OSK?

  • Nauka na pamięć/pachołki 58.3% (629)
  • Miałeś wyczuć kierownicę i się nauczyć 39.6% (427)
  • W inny sposób - komentarz 2.0% (22)

Oddanych głosów: 1078

  • 52
  • Odpowiedz
@the_white_crystal: Jedynie cofając odnoszę się do pachołków, kiedy mijam pierwszą prawą tyczkę robię obrót w prawo i kiedy środkowa tyczka na końcu łuku jest mniej więcej przy tylnej klamce drzwi odkręcam kierownicę i jadę XD, działa za każdym #!$%@? razem. A do przodu to na wyczucie zawsze miałem jeździć.
  • Odpowiedz
@the_white_crystal: Robiłem na wyczucie cały kurs bezproblemowo, przed egzaminem jeszcze raz pojechałem na plac i spróbowałem "na obrót", czyli na pachołek, w zasadzie nie trzeba za dużo kontrolować samochodu - tak na egzaminie pojechałem też na pachołek. Jak ktoś cały czas jeździł po placu na pachołki, to potem są często jaja na mieście.
  • Odpowiedz
@catch: I to dobra nauka, bo wejdzie ktoś mniej kumaty do nowego samochodu, jakiegoś kombi załóżmy. Przyzwyczajony z hatchbacka tak będzie kręcił, że coś zarysuje. A przecież nikt mu nie powiedział.

Znam taką jedną dziewczynę niestety xD
  • Odpowiedz
@the_white_crystal: mi mówił że mogę na obroty kierownicą, ale zaraz potem jak mi to powiedział to zapomniałem w jakich odstępach jakie obroty itp. a akurat wysiadł z auta patrzeć na zewnątrz, więc robiłem na czuja - czyli tak jak powinno się robić, no i na bieżąco korygowałem patrząc do tyłu i w lusterka boczne. Potem juz nie dopytywałem jak to było, bo stwierdziłem że tak jest lepiej i potem mi przyznał
  • Odpowiedz
@the_white_crystal: żeby było śmiesznie byłem świadkiem jak jedna ze zdających właśnie na placu zrobiła cały manewr dobrze a instruktor ja oblał bo przy cofaniu nie patrzyła na tylnią szybę tylko na przedni pachołek i wycieraczkę od samochodu XDD
  • Odpowiedz
@cyckonauta: Ale taka jest prawda, nie pamietam jak dokladnie ale chyba przy pierwszym czy drugim slupku(?) skrecic kierownice od 180stopni i potem wyprostowac powykonaniu manewru.. pewnie pokrecilem ale tak naprawdę jest to bezsensowne zadanie na egzaminie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
WYCIERACZKĘ? XDD


@the_white_crystal: @MosleyOswald: na egzaminie też tak zrobiłem, w zasadzie cały kurs tak robiłem (mimo, że miałem wybór (swobodę)). Nie mogłem Punta wyczuć i tak się zatrzymywałem, ale za to jak kupiłem już swój samochód, to po paru dniach byłem już w stanie wycofać żeby zatrzymać się 5-10 cm przed obiektem XD
  • Odpowiedz