Wpis z mikrobloga

Oficjalnie podano już datę Gwent Open - 17-18 listopada, od 16:00, komentują McBeard, MegaMogwai, ImpetuousPanda i Merchant. Oczywiście turniej będzie się odbywał w Warszawie. BTW jak oceniacie ich komentowanie po GwentSlamach? Ja jakoś średnio jestem przekonany do McBearda i Merchanta. Niby grają w Gwinta od dawna, przed patchem narzekali już na nudy, ale ich ogarnięcie gry pozostawia trochę do życzenia. Mocno zdziwiło mnie, gdy w jednym meczu obaj zaczęli mówić, wręcz przelicytowywać się o tym jak ważne jest dla Spell'Tael wygranie 1. rundy. Wyszło im, że to deck, który spośród wszystkich najbardziej tego potrzebuje... ¯\_(ツ)_/¯

Co do turniejów - może ktoś byłby zainteresowany uczestnictwem - Bowstring Tension Cup #25, turniej w ostatnim miesiącu odbywał się trochę nieregularnie i do wygrania są tylko jakieś gry na Steama, ale zawsze to jakieś doświadczenie turniejowe, jeśli ktoś chce w przyszłości wystartować też w GwentManii, czy czymś podobnym.

I jako bonus - high quality Radovid Africa, mem ciągle żywy. Źródło.
#gwint
JanK - Oficjalnie podano już datę Gwent Open - 17-18 listopada, od 16:00, komentują M...

źródło: comment_3IL0YVUO25onAzvG4ow6HPsGo2P6hIuk.jpg

Pobierz
  • 7
@Jan_K: Trochę offtop, ale o co chodzi z tym memem Radovid africa? U każdego dużego streamera na czacie się to przewija i czuję się, jakbym w grupie śmiejących się ludzi jako jedyny nie zrozumiał dowcipu xD
@Pally: https://streamable.com/ic44m, koleś o nicku lol_africa doradzał mu na czacie, żeby spasować będąc kartę do przodu zamiast zdawać się na RNG (użycie Trapera z Dol Blathanna na rzędzie gdzie działała Susza, a była inna jednostka z 1 punktem życia)... czy jakoś tak. Większość pewnie i tak nie zna pełnej historii, filmik sam w sobie jest dosyć zabawny.
@Jan_K:

Wyszło im, że to deck, który spośród wszystkich najbardziej tego potrzebuje... ¯_(ツ)_/¯


Jestem autentycznie ciekaw jakie jest uznane przez dobrych graczy spelli podejście do gameplanu tej talii. W zeszłym sezonie doszedłem do 4300 mmr pasując r1 po przegraniu coinflipa lub rzucając Ithlinne w quen i potem pasując XDD
@chrsec: Najlepsze jest to, że w meczu o którym mówili casterzy Spell'Tael było w genialnej sytuacji do pasowania. Nie dość że wygrał coinflipa i rzucił Ithlinne, to jeszcze potem przeciwnik rzucił szpiega, a TailBot skontrowal Kręgiem, czyli był pewien, że szpieg się już nie pojawi.

Co do planu - sam też często pasowałem R1, ale jednak trzeba z tym ostrożnie. Początkowo szło mi nieźle przeciwko szpiegom, ale z czasem chyba techowali
@Jan_K: Miałem podobne doświadczenie ze szpiegami. O ile golem grany od razu nie był problemem przez możliwość zmiany go w figurkę to Peter + Vilgefortz sieją spustoszenie. Golem bez odpowiedzi w sumie też. Szczęśliwie jeśli ich nie wyciągali szanse drastycznie spadały XD Po wariancie z Ithlinne i pasem zwykle snipowałem silniki piorunami, nawet Impera rzucona z talii na łańcuszek emisariuszy była do zdjęcia przez res Ithlinne w piorun czy to w