Wpis z mikrobloga

mircy chciałbym otrzymać wasz #!$%@?. Chodzi o zakup #mieszkanie na #wynajem w #krakow
Obliczyłem, że gdy kupię 3-4 pokojowe na #kredyt to będzie się to kalkulować. Kredyt byłby na około połowę wartości chaty. Mam 2k PLN na czysto dochodu miesięcznie który chciałbym jakoś ulokować, stąd pomysł na taką inwestycję.
I teraz wjeżdża najlepsze: nigdy nie byłem w Krakowie :) możecie doradzić jakie lokalizacje uważacie za najlepsze jeśli chodzi o wynajem? Chciałbym to mieszkanie wynajmować na pokoje więc styl studencki. Myślę że w Krakowie rynek wynajmu zawsze będzie. Mam osobę która by całość procesu ogarniała.
Co myślicie o takim pomyśle?
  • 19
@Chlaposz_Minetosz: Nie no spoko, ja tak na szybko sobie rzuciłem, nie lubię opcji kredytowych, a takie rzędu 30 lat wydają mi się straszne :) ale w sumie inwestycja racjonalna i chyba obarczona małym ryzykiem. Lepszy plan emerytalny niż ten rządowy ;D
@Chlaposz_Minetosz łatwiej wynajmują się mniejsze mieszkania, nawet kawalerki. Problem z nimi jest tylko jeden - sprzedają się jeszcze jako dziura w ziemii i przez to znikają błyskawicznie.
Jeśli myślisz o lokalizacji to patrz na odległość od linii tramwajowej, albo bliskość uczelni czy biurowców a niekoniecznie odległość od centrum. No i jeszcze jedna mała rada, jeśli nie jesteś z krk to dopytuj co dokładnie wg dewelopera oznacza stan deweloperski, bo oddają w różnym
@Chlaposz_Minetosz: @KromkaMistrz i @agaja Ci dobrze piszą. Te lokalizacje to mokry sen hehe-studentów (sam tu znów wróciłem ( ) ) i zawsze będą schodzić na wynajem.
Od siebie dołożę jeszcze rejony Wrocławskiej, Mazowieckiej (zwłaszcza te bliżej obu końców tych ulic) oraz Alei 29 Listopada w pobliżu Uniwersytetu Rolniczego (czyli mniej więcej do przecięcia z ul. Opolską).

Ruczaj, który zaproponował @gchmurka stawiam mały stopień niżej, bo daleko