Wpis z mikrobloga

Zaczalem rozgladac sie nad mieszkaniem w Trojmiescie. Na razie szukam mieszkan nowych, ktore musza byc blisko komunikacji kolejowej (SKM, PKM, Regio) lub tramwajowej. 5000 za m2 to dla mnie za max wiec na razie wytypowalem:
-Pruszcz Gdański
-Kielpinek (Wiszące Ogrody)
-Gdynia (jeszcze nie sprawdzalem co sie buduje)

Macie jeszcze jakies pomysly jakie inwestyacje warto wziac pod uwage? Poki co najbardziej podoba mi sie pomysl na dojezdzanie z Pruszcza regio, bo mozna szybko sie przemiescic i ceny sa jeszcze w miare.

#gdansk #mieszkanie #trojmiasto
  • 16
@lukash:

(SKM, PKM, Regio) lub tramwajowej.

i

-Pruszcz Gdański

się wzajemnie wykluczają,

są autobusy, prywatni przewoźnicy w busach, i 50'ka ZKM Tczew chyba, SKM niby jest, ale to taka przygodnia kolej z tej miejscowości,
ale od kiedy jest przejazd pod martwą wisłą to dojazd autem podobno znośny
@michal_85: Wlasnie sprawdzam, ceny 5000-6000 ale moze cos ciekawego znajde.

@JusTQL: Kolega dojezdza regio i sobie chwali, 10 min do Gdańska Głównego to szybciej niż z wielu dzielnic Gdańska. No i fajnie, że jest dobre polaczenie samochodem lub autobusem.
-Kielpinek (Wiszące Ogrody)


@lukash: mieszkam tam - wynajmuję. Pewnie za rok-dwa coś tu kupię. Dobrze skomunikowany: SKM+autobus+obwodnica+przelotówka do centrum. Blisko centrum handlowe, blisko las, i dwa zbiorniki retencyjne. Z minusów: kijowy dojazd na Oliwę, do Wrzeszcza rano korki, droga na Kartuzy to też dramat, brak lekarza na osiedlu (myślę że w ciągu 2-3 lat będzie jakaś przychodnia).
@deptacz_gnoju: Czytalem temat na trojmiasto.pl o tym osiedlu i zdziwily mnie komentarze kilku osob, ze wentylacja jest slaba i czuc od sasiadow fajki albo jak cos gotuja, mozesz potwierdzic? I jak z samolotami? Bardzo slychac?
@lukash:nie jestem zbyt obiektywny, gdyż spędzam ponad 350godzin miesięcznie poza mieszkaniem.
Samoloty słychać, mi to nijak nie przeszkadza, póki żaden się nie rozbije w lesie.
Jedyne co mnie i różową czasem wqrwia to gówniaki za oknem - okna z sypialni i salonu wychodzą na piaskownicę.
Mieszkam w bloku z 2003 r. mieszkanie na skrajnej ścianie, na 2p. nie mam wspólnej wentylacji z sąsiadami z boku, z dołu ani góry nic nie