Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem od @ZespolmBanku 10 SMS informujących o pozamykaniu wszystkich kanałów dostępu do konta, innymi słowy po 15 latach wreszcie ostatecznie przestałem być ich klientem. Ulga, radość, optymistyczne spojrzenie w przyszłość i pokój na świecie.

Powody odejścia? Tl;dr: byli świetni, stali się tragiczni.
brak sensownej oferty kredytowej dla freelancerów. Regularne honoraria są nieważne, UoP z minimalną jest bardziej wiarygodne bo tak.
podnoszenie i/lub wprowadzanie opłat gdzie tylko się da, połączone z pogorszeniem oferty
głupie zamknięcie karty kredytowej ciągnęło się od maja do listopada, a co konsultant to inna wersja czemu jeszcze nie została zamknięta i kiedy jednak zostanie. Absurd.
ostatnie, ale najgorsze: konsultanci-naciągacze, czyli bezpośrednia przyczyna odejścia. Relacja z bankiem z zasady powinna być oparta na zaufaniu, a nie poczuciu, że ktoś chce mnie orżnąć. Jeśli więc pytam się "czy są jakieś dodatkowe koszty, prowizje etc.", a konsultant odpowiada "nie", to powinien móc mu uwierzyć na słowo, a nie musieć studiować TOiP jak przy zakupie cudownych garnków i kołdry z muflona. Oczywiście moja wina, że nie przeczytałem, więc te 300 złotych pokornie spłaciłem, ale nie tak to powinno wyglądać.

Czy te mętnie zarobione grosze były warte utraty wieloletniego, wiernego i korzystającego z różnych produktów (=dochodowego) klienta? Według mnie nie, ale #mbank najwyraźniej ma na ten temat inne zdanie. Cóż, niech się gonią. Ja wystawiam 2 na 10, stanowczo odradzam współpracę z nimi i jeśli tylko możesz odejść, natychmiast to zrób.

#oswiadczenie #gorzkiezale
  • 19
@rineo: a wiesz może jaki bank patrzy przychylnie na freelancerów na B2B? Bo żeby #programista15k nie miał zdolności kredytowej xD to faktycznie jest jakiż smutny żart. Też będę musiał opuścić ten statek śmieszności.
EDIT: napisz najlepiej gdzie idziesz i dlaczego tam.
może jaki bank patrzy przychylnie na freelancerów na B2B

@jabl: Idea jest przyjazna mikroprzedsiębiorcom. Dodatkowy bonus: telefon na infolinię od razu łączy z konsultantem, bez przebijania się przez automatyczne menusy, reklamy itp. śmieci.

żeby #programista15k nie miał zdolności kredytowej xD to faktycznie jest jakiż smutny żart

Dokładnie. Na szczęście fakt istnienia wolnych zawodów powoli dociera do świadomości banków i telekomów :)

napisz najlepiej gdzie idziesz i dlaczego tam.

Już dawno przeszedłem,
podnoszenie i/lub wprowadzanie opłat gdzie tylko się da, połączone z pogorszeniem oferty


@rineo: to niestety dotyczy pewnie wszystkich banków. Ktoś musi spłacać podatek bankowy oraz wypłaty klientom SKOK
@Xianist: oczywiście, całkowicie to rozumiem i ogólnie pretensje kieruję do rządu, jednak podwyżki można wprowadzić tak, by klient nie czuł się nadmiernie wyciskany. Np. rozumiem ograniczenie darmowych wypłat z bankomatów lub podniesienie wymaganej sumy transakcji bezgotówkowych lub podniesienie miesięcznej opłaty za kartę lub obniżenie oprocentowania na rachunkach oszczędnościowych, ale wszystko naraz jest już przegięciem.
@Xianist: w ww. ING i Idei nie zauważyłem, tzn. wprowadzili niektóre podwyżki (co jest zrozumiałe), ale nie wszystkie.

Zresztą podwyżki są kwestią poboczną, bo faktycznie główną winę za nie ponosi rząd PiS. Główną i bezpośrednią przyczyną ucieczki z mBank była ściema sprzedana przez konsultanta: to oczywiste i normalne, że bank chce na mnie zarobić, jednak ordynarne kłamstwo niszczy jakiekolwiek zaufanie, a trudno powierzyć komuś swoje pieniądze bez zaufania.
@rineo: Czyli uciekasz od mBanku, bo nie podoba ci się, że konsultanci wprowadzają w błąd, a sam polecasz Ideę, która należy do LC, tak samo jak Getin, który wręcz słynie z oferowanych kiedyś "korzystnych" dla klientów produktów strukturyzowanych.
https://subiektywnieofinansach.pl/getin-bank-trzy-wyzwania-nie-splacane-kredyty-brak-lojalnych-klientow/
https://subiektywnieofinansach.pl/uwolniles-sie-jeszcze-toksycznej-polisolokaty-szanse-rosna-sa-dobre-wiesci/
Getin nie jest Ideą


@rineo: Ta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobacz na odwrocie karty z Idei przez kogo została ona wydana. Te banki są ściśle ze sobą powiązane, zarówno umowami partnerskimi, jak i akcjonariatem.
a niezbyt korzystny produkt nie jest bezczelnym kłamstwem


@rineo: A no i jeszcze jedno. Polisolokaty czy też inne struktury były promowane przez sprzedawców, jako świetna i bezpieczna alternatywa dla nisko oprocentowanych lokat.
banki są ściśle ze sobą powiązane

@MichaelT128: ale nadal nie są tym samym. Jak się natnę na Ideę to będę ją odradzał, póki co nie mam powodów do narzekania.

Polisolokaty czy też inne struktury były promowane przez sprzedawców, jako świetna i bezpieczna alternatywa dla nisko oprocentowanych lokat.

Niezbyt korzystny produkt nie jest bezczelnym kłamstwem.
@rineo: Ta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobacz na odwrocie karty z Idei przez kogo została ona wydana. Te banki są ściśle ze sobą powiązane, zarówno umowami partnerskimi, jak i akcjonariatem.


@MichaelT128: @rineo: Idea idzie pod młotek, miesiąc temu odszedł prezes (Augustyniak) i ten od innowacji, Idea Hubów, Mobilnych Wpłatomatów itd. (Falbusiewicz). Czarnecki szuka kapitału. Jak od nowego roku pójdą w górę stopy procentowe i jeszcze