Wpis z mikrobloga

W sejmie wylądował projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
Wołam spod tagów #psy #pies #kot #koty #zwierzeta
oraz @matra @robertx @migdalll @NaSmyczy @Zaff @Sniezkaberka @FrauWolf @upupiona #strahl
(na bank kogoś pominęłam więc wołajcie).

Jakie są moje uczucia? Mieszane.
Jest to, o co zawsze mi chodziło, czyli uściślenie czym jest pies i kot rasowy.
Pojawiło się w nowelce FCI a obok niego... ACW. Moja pierwsza myśl, wtf?
Spodziewałam się raczej FCI, AKC i KC (UK).

Dla przypomnienia do AWC należy Polski Klub Psa Rasowego który przemianował się na... Polski Związek Kynologiczny ;) brzmi podobnie, c'nie? Tak podobnie, że ta zmiana do dzisiaj się czkawką odbija ZKwP kiedy to rozbito jedną z większych pseudohodowli w Polsce, która to zarejestrowana była właśnie w PKPR. Podobieństwo nazw skutecznie podnieciło naczelnych hejterów ZKwP i do dzisiaj plują linkami z tej sprawy nie widząc (lub nie chcąc widzieć) tej subtelnej acz istotnej różnicy w nazwach.

Oczywiście trzask pękających dup pseuduchów mógł ogłuszyć. Pośpiesznie napisali więc pismo do Szydło XD pismo, w którym sami przyznają się do kradzieży dorobku hodowlanego FCI. Brawo :D
Zdjęcia w komciach.

Co mamy dalej (w tym wpisie skupiam się na kwestiach rasowości, oczywiście resztę także bardzo chętnie poruszę).
Mamy problem z rasami jeszcze nieuznanymi. Jak wiadomo, proces uznawania rasy trwa długimi latami. Obawiam się bubla.

Cała nowelka: http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-751-2017/$file/8-020-751-2017.pdf

#prawo #fci #zkwp #psyrasowe
Pobierz n.....a - W sejmie wylądował projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
Wołam s...
źródło: comment_950QXGRp18NKuInfv8H2gAgpjcrik4SC.jpg
  • 8
@nama: Odczucia mieszane, bo chronią zwierzęta ale to jednak PiS i trzeba ich nienawidzić, "tylko KOD! JAAAAROOOSŁAAAAWWWW ty nie możesz ratować zwierząt, ty masz je zabijać, a my mamy bronić ich przed Tobą, tak się nie bawimy :("
"Prowadzimy własne księgi rodowodowe, a wszystkie szczenięta które przychodzą na świat w naszej organizacji są znakowane oraz otrzymują wielopokoleniowe rodowody w przeważającej większości oparte na rodowodach organizacji FCI"


XDDDDDDDDDDDDD -> taką mam twarz czytając to.