Wpis z mikrobloga

#programowanie #heheszki #komputery #technologia #pracbaza

Dzisiaj zobaczyłem na mailu bardzo ciekawe zgłoszenie do serwisu pt "Internet Explorer wolno działa". Zainteresował mnie taki tajemniczy opis więc postanowiłem poczytać co tam jest w tym zgłoszeniu. Dowiedziałem, się że Internet Explorer zaczął zamulać i nasz serwisant doradził aby po prostu używać Firefoxa bądź Chroma, bo może jakaś aktualizacja była czy coś. W odpowiedzi dowiedział się, że Firefoxa nie da rady bo się potrafi strona otwierać 10 min XD

Nie mogłem się już powstrzymać i wszedłem do klienta zdalnie aby zobaczyć co tam się #!$%@? na tym serwerze. Moim oczom ukazał się taki oto potwór.

Win XP, rozdzielczość jakieś 800x600, panel sterowania otwierał się 5 min XD Na tym stoi jeszcze jakaś 2 gb baza danych i obsługuje kilka stanowisk jako serwer, nie wiem jakim cudem to jeszcze zipie.

#!$%@?, dziennie mają z kilkadziesiąt baniek obrotu i na takim ścierwie funkcjonować... I jeszcze do nas ze zgłoszeniem, że im pewnie popsuliśmy Internet Explorera bo wolno chodzi XD
Pobierz
źródło: comment_Sz3HtDGlKaxhI8m5QQ89DiC8IsGJAJs2.jpg
  • 61
@wpiot: To też im mówimy. Ale w korporacjach bezwładność jest tak ogromna (nasza firma jest nieduża, ale obsługujemy korporacje), że oni nie są w stanie zareagować na tak "przyziemne" problemy. #!$%@? im się jakiś szyfrujący wirus, cofnie się po sieci na serwer główny i dopiero będą jaja. I pewnie z mordą by do nas przyszli, że jak w filmach się ktoś nie podpiął zdalnie i nie zaczął robić jakiegoś kontrhakowania klikając