Wpis z mikrobloga

@Rick_Sanchez: Ile wcześniej najlepiej? W zasadzie to pisząc posta myślałem o jutrze, ale przecież święto więc uj wielki. A jak to wygląda z komunikacją? Bo będę jechał pociągiem do Kielc, ale co dalej?
@beer_man: Jak wysiadasz z PKP to tam jest dworzec busów obok, w lewo od wyjścia głównego. Jak dokładnie jeżdżą to Ci nie powiem, ale dosyć często bo sporo ludzi z tego korzysta. Bilet w okolicach podejrzewam 3-4 zł na tego busika.
@cyckonauta: Eee to ceny bardzo spoko, to jak w pobliżu dworca to znajdę bo byłem przejazdem polskim busem to mniej więcej wiem. Dzięki w takim razie za pomoc. A nie wiesz właśnie jak z tymi rezerwacjami do jaskini i do zamku (tu też trzeba?) ile wcześniej to wypadałoby zrobić?
@cyckonauta: A to jeszcze ostatnie pytanie, nie będę już męczył. Jest w ogóle sens w taką słabą pogodę jechać żeby to zwiedzać? W przypadku jaskini to pewnie bez znaczenia, ew. większa wilgotność, ale jak zamek? Bo widoczność słaba, chyba że to głównie środek się zwiedza to nawet nie wiem czy mnie to zaciekawi
@beer_man: Na wieże się wchodzi, więc wiadomo - lepiej przy słonecznej pogodzie. A w jaskini to może być zimniej niż zwykle i trochę bardziej wilgotno. Osobiście wolałbym jechać wiosną lub latem niż teraz na zimę. Chyba że razem z jaskinią planujesz wizytę w tym Centrum Nauki Leonardo czy jakoś tak to zimą też może być spoko.
@cyckonauta: Galerię to ja szerokim łukiem omijam

Kadzielnię czy Wietrznię to dzielnice czy jakieś parki?


Młodą 4 już sobie zgooglowałem :)
ED: O #!$%@? ładna ta Kadzielnia, to drugie też. Właśnie takie miejsca mnie najbardziej interesują.
@beer_man: Młoda 4 - najlepszy adres w CK XD Park miejski też spoko, tylko gołębie srają gdzie popadnie. Ogólnie centrum jest ładne, tylko zabetonowane (to dzięki El Presidente). A jak chcesz wypić dobre piwo to koniecznie Craft Beer Pub na Piotrkowskiej obok rynku.
@beer_man: Nie, regionalnych naszych nie ma. Poza browarem z Sandomierza ale to craft bardziej. Blokowiska też są, jeszcze jakie XD Ale trujo bo smog ( ͡° ͜ʖ ͡°) A w okolicach Kielc to Święty Krzyż na przykład.