Wpis z mikrobloga

@decentralizacja: chcemy też szybkiego przesyłu pieniędzy, a od dwóch godzin czekam aż mi kasa z portfela na giełdę dojdzie


@Luxik: polecam mBank. Skoro chcesz pieniądze których nie będzie sprawdzać sieć tylko parę instytucji, to po co cała ta zabawa?

A nawet w tym zakresie top 50 z ponad 1000 altów spełnia tą rolę podobnie "dobrze". Niektóre chociaż oferują coś ciekawego np anonimowość (monero) lub smart kontrakty.
@decentralizacja: Do czego chcesz uzywac BTC jak nie do przesylania pieniedzy? Czy to na giełdę czy do sklepu


@Smule: Do przesyłania tysięcy zł (szczególnie gdy ma być nieco anonimowo lub za granicę).
A gdy wejdzie lighting network to ponownie będzie można kupić i bułkę.

Ja już tak płaciłem w LN, doszło w 2 sekundy, koszt minimalny. Teraz czekam na prawdziwą wersję, a w 2018 jak będzie wersja stabilna to wykosimy
@decentralizacja: To w takim razie po co ci BTC skoro chcesz tego a Monreo zapewnia to czego chcesz?


@skiter: Monero ma dużo mniejszą decentralizację, więc nie będzie tak poważym i bezpiecznym sposobem na przechowywanie wartości.

Tak jakby: dlaczego handlować złotem, można miedziakami albo w ogóle muszelkami. No można, ale na emeryturę bym w tym nie zbierał.

A Bitcoin + LN zrobi tak że będzie tak bezpiecznie jak złoto, a tak
@decentralizacja: Przepraszam, chodzilo mi wlasnie o zapytanie co cie trzyma przy btc, spoko mozna i tak :)


@skiter: No tak jak mówię, masz opcje:

1) albo prawie darmowe i szybkie transakcje, lecz mniejsza decentralizacja i mniej poważna waluta przez to (np rządy, lub minerzy, mogą wymusić kooperację na giełdach i oszukać właścicieli walletów SPV)

2) albo droższe/wolniejsze transakcje a za to bardzo poważna waluta.

Bitcoin obecnie jako jedyny jest na
@decentralizacja: Daj mi link do do źródła, które mówi, kiedy LN będzie gotowe do użytku. Oczywiście chodzi o oficjalne źródło.

Podpowiedź: nie znajdziesz...

Zdecydowaną większość środków mam w BTC, ale powoli to przerzucam na BCH i każdemu z was radzę to samo. O tak, by "zdecentralizować" swój portfel.
@decentralizacja: Daj mi link do do źródła, które mówi, kiedy LN będzie gotowe do użytku. Oczywiście chodzi o oficjalne źródło.


Pierwsze transakcje już były w LN wykonane. A kiedy będzie całość to się zobaczy.

Wallety payment channel są prostsze i pewnie będą wcześniej.