Wpis z mikrobloga

Mirki chce sobie kupić komputer do gier, niestety mam ograniczony budżet (max.1400 zł). Nie znam się na tym wszystkim za bardzo i tu proszę o waszą pomoc, czy te parametry są wystarczająco dobre do gier? Co jest dobre a co ewentualnie do wymiany? Procesor: Intel core i5 3470 4rdzenie Karta graficzna: GTX960 Gigabyte Zasilacz: Akyga 700W Płyta główna z chipsetem h61-sata 3. Chłodzenie boxowe od intela. Pamięć ram: Goodram 8GB o taktowaniu 1600Mhz. Dysk: 160GB WD #komputery #pcmasterrace #informatyka
  • 8
@Deru98: GTX 960 2 czy 4GB? Jeżeli te części chcesz kupić to zasilacz Akyga to niezbyt dobry pomysł, a poza tym 700W to zdecydowanie będzie overkill. Lepiej wziąć jakiś używany 400-500W Chiefteca albo jakąś nówkę 400-500W za ok. 150-200zł.

Płyta główna z chipsetem h61-sata 3


Ta płyta nie obsłuży Ci tego procesora, do tego procesora musiałbyś mieć jakąś na chipsecie H77, B75 albo Z77
@Deru98: Niestety dysk masz za mały, battlefield 4 to np 60gb a to juz stara gra. Ja mam 256gb i jest za maly. Wiec celuj od razu w 512gb typu ssd. Ja bym pobierał jeszcze nawet pół roku, poszedł do jakiejś cieciówy i za 2-3 tysiące jednostkę możesz już kupić która będzie zdatna. Jest takie węgierskie przysłowie - biednych nie stać na oszczędzanie. I jest dużo w nim prawdy bo tanie