Wpis z mikrobloga

@mars10: zalezy jaki bank. niektore banki daja gorsze warunki jesli chcesz miec wiekszy wklad wlasny i krotszy okres splaty i czasami sie nie opyla zwyczajnie ;)
@Piotrek00: Gdy chcę kupić mieszkanie za 150k ale mam gotówki np. 50 lub 70k to czy banki chętnie rozłożą resztę na raty? Tak duża wpłata własna zwiększa moją zdolność kredytową?
@mars10: zawsze tak jest. Możesz mieć 20% wkładu i raty na 10 lat jak zdolność pozwala
Z drugiej strony jak masz 150k i bierzesz kredyt na 200k to może się okazać, że na 10 lat nie masz zdolności.
@mars10: nie zwiększa Twojej zdolności. Jak masz 10% wkładu to słabo, bo banki teoretycznie powinny dawać na 20%, ale da się to obejść. Jak masz 20% to Ok, jak masz 25%-30% to może dostaniesz minimalnie lepsze warunki. A potem to już bez znaczenia czy masz 40% czy 50%. Ale to tylko warunki marza itp. A zdolnośc to zdolność, jest albo jej nie ma. Jak masz 50% wkładu ale chcesz kupić drogie
@Prism2772: @NewGuy: zwiększa zdolność w ujęciu nominalnym - wiadomo, że jak muszę mniej spłacić w tym samym okresie, to mam większą zdolność. Natomiast nie zmniejsza w ujęciu procentowym - jeśli kwota kredytu i okres są takie same, to nie ważne, czy wkład własny to 20% czy 50%.