Wpis z mikrobloga

Chcę człowiek jakieś logo, więc robię ofertę na jakimś portalu na 120zł. Nie wiem czy to dużo, czy mało. Czekam na oferty i otrzymuję za 100, 120 czy nawet za 400. No spoko, ktoś ceni swoją pracę. Ktoś chcę się jednak podjąć tej pracy za 120. Kontaktuję się i dostaję wiadomość, że jednak 300zł. I tak kilka razy. Normalnie jak Janusze z olx. Mirki, czy to normalne?
#grafika #grafikakomputerowa #zalesie
  • 7
  • Odpowiedz
@einz: napisałem, że chce logo, baner i znak wodny. To wszystko to było w ofercie. W wiadomości nie napisałem, że chcę coś dodatkowego. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@gieszczu: nikt zawodowo nie sra kreatywnością i wiedzą na prawo i lewo, wymagasz dużo za mało dzięgów, każdy ma jakiś swój styl pracy, przygotowuje to dla klienta tak żeby mógł używać i wiedział jak to efektywnie robić w przyszłości na większości powierzchni na które ma trafić logo czy logotyp.
  • Odpowiedz
@sorasill: nie mam nic przeciwko, żeby ktoś wyceniał swoją pracę na więcej niż ja wyceniłem na początku. Nie znam się na grafice. Ale skoro ktoś mi na początku mówi, że 120 jest ok to niech mi potem nie mówi: "a jednak 350 a 120 to był clickbait".
  • Odpowiedz
@gieszczu: to też nie jest tak, że nie napisałeś o ukrytych rzeczach tylko o logo, później dokładasz kolejne rzeczy, choć wycenianie znaku wodnego to trochę bzdura - zależy jak kto przygotowuje komplet finalnych plików dla klienta.

Miałem ostatnio zlecenie na przerobienie okładek do elementarzy dla pewnego wydawnictwa, chodziło tylko o fronty, zmiana tekstów, zmiana układu, jakaś korekta i przygotowanie do druku, więc wyceniłem im to na 80 PLN od sztuki. Zmarnowałem
  • Odpowiedz
Za 120zl to mozesz sobie kupic "super" logo ze stockow. Nie bedzie to nic oryginalnego i ktos moze kupic to samo logo co Ty i tak samo bedzie mial prawo z niego korzystac.
Powiem tak, jak chcesz cos oryginalnego, przemyslanego i zrobionego tylko dla Ciebie musisz sie liczyc z tym ze zaplacisz duzo wiecej niz te 350zl. Takze jezeli Ci na tym zalezy to edytuj to ogloszenie i daj cene adekwatna.
skoncza
  • Odpowiedz