Wpis z mikrobloga

Rozpoczął się proces zwyroli którzy stworzyli olbrzymią pseudohodowlę w Dobrczu w której mnożyli "rasowe" psy.

Psy były trzymane w ciasnych klatkach, miały skrzywioną psychikę i były skrajnie schorowane, całe swoje życie nie widziały światła słonecznego, nie miały żadnej przestrzeni życiowej, żyły we własnych odchodach oraz wśród zwłok innych psów, suki rodziły szczenięta co cieczkę - szczenięta te były zaś sprzedawane za około 1500 zł januszom i grażynom, "miłośnikom" modnych ras.

Sprawę zgłosiło kilkoro takich januszy, których psy padły klika dni od zakupu lub które były skrajnie zaniedbane i chore.
Zwyrole robili to wszystko pod skrzydłami własnego stowarzyszenia, które założyli sami dla siebie i które zrzeszało 300 innych "hodowli" od których pobierali opłaty i które również legalnie mnożyły kolejne pseudorasowe psy.

Odebrano im 140 (!!!!!) psów.

Grozi im do 8 lat. Wciąż za mało. I sądzę, że nie dostaną nawet połowy.
Ciekawe co tam pieprzyli pod nosem na swoją obronę.
Należy dodać, że zabawą w mnożenie psów w skandalicznych warunkach zajmowali się od... 25 lat.

Poprzedni wpis na ten temat:
https://www.wykop.pl/wpis/22140999/piesek-rasowy-tanio-czyli-kolejny-raz-o-tym-dlacze/

#psy #pies #zwierzeta #hodowlapsow
n.....a - Rozpoczął się proces zwyroli którzy stworzyli olbrzymią pseudohodowlę w Dob...

źródło: comment_Jq5LI8M2FSe7hQP7wB7x4lw5oaeCLAvP.jpg

Pobierz
  • 12
@Primusek: gupki, które na naiwniakach i podobnych sobie (bo ktoś kto świadomie kupuje psa z takich miejsc jest dla mnie takim samym sadystą) zarabiali (według szacunków osób zajmujących się sprawą) rocznie kilkaset tysięcy złotych netto.
@Primusek: informacji w necie jest od groma. Zapraszam na grupy psie albo danych ras i zobaczysz, że tak, ci ludzie kupują te psy celowo mimo uświadamiania ich. Robią to tylko dlatego, że tanio.
Czy jak kupujesz auto i widzisz, że na jednym ogłoszeniu auto z tego samego rocznika i tego samego modelu kosztuje 15 k a na drugim 5 k to ani trochę Cię nie zastanawia, skąd taka różnica w cenie?
@Primusek: ale czego nie rozumiesz w tym komentarzu? Ktoś kto ŚWIADOMIE świadomie świadomie kupuje jest dla mnie sadystą.
Czy ja tu coś piszę o osobach nieświadomych? Bo znajdzie się jakiś procent który nie jest świadomy np. stara babcia która nie ma internetów a w telewizji za często o tym nie mówią. Ale czy ja o tym piszę? Nie wiem co Ty mi się starasz udowodnić.
@Primusek: yyyy eee Ty tak na serio, czy może sam kupiłeś kundelka i wciąż nie bardzo ogarniasz róż
nicę?
@nama: dla mnie nawet brak świadomości nie jest wytłumaczeniem. Ja brałam psa z ZKwP i i tak prześwietlałam hodowlę na ile umiałam, a nie #!$%@? #!$%@?, ładny piesek biere.