Wpis z mikrobloga

@lavinka: Po tym jak uniewinnił Kamińskiego i nie przyjął ślubowania od sędziów TK, wcześniejsze haki nie mają większego znaczenia, bo pis w każdej chwili może postawić Dudę przed trybunałem stanu.
Postawił się, ale tylko troszkę... tak, żeby za mocno Jarka nie zdenerwować.
  • Odpowiedz
@lavinka: Ludzie traktują "Ucho prezesa" jak komediowy serial, a ja mam wrażenie, że Górski jest 10 razy lepszym analitykiem, niż 99% dziennikarzy.

Ucho prezesa to bardziej serial dokumentalny niż komediowy.
  • Odpowiedz
@FlasH: Doceniam go właśnie za to. Tylko parę postaci popsuł, chyba za mało je znając, ale główni są idealni. Czasami zastanawiam się, na ile bunt prezydenta to nie zasługa Górskiego, który pokazał, jakim śmieciem widzi go społeczeństwo.
  • Odpowiedz
Jeżeli pis przegra najbliższe wybory do sejmu


@FlasH: Ahahahahah. Przy takiej opozycji nie ma szans, ale oczywiście o przejęciu władzy przez polską prawicę w ustroju, gdzie milion much nie może się mylić, można pomarzyć.
  • Odpowiedz
@lavinka: Z przerażeniem patrzę na to co się dzieje i wydaje mi się to całkowicie realne, że pis zdobędzie większość konstytucyjną. Wtedy będzie trzeba się spakować i znaleźć sobie jakiś miły, ciepły kraj do zamieszkania.
  • Odpowiedz
@FlasH: Do większości konstytucyjnej jeszcze daleko, chyba że wyleci nowoczesna i psl, a nie wejdzie z powrotem lsd ani inna partia lewicowa (co akurat mnie bardzo nie martwi). PIS nie ma realnego przeciwnika poza PO, który mógłby mu zagrozić. Powrót Tuska na białym koniu może im dodać elektoratu, ale głównie z .N i PSLu. Gra idzie o Kukiza, na którą stronę przejdzie i czy się utrzyma do kolejnych wyborów.
  • Odpowiedz
@lavinka: Daleko? Po dwóch latach niszczenia sądownictwa, upolityczniania prokuratury, nieudolności służb, demontażu wojska, obrażania sojuszników, totalnego kumoterstwa i dewastacji środowiska oni ciągle mają ponad 40% poparcia. A co jeżeli uda im się namówić ludzi do pójścia na wybory? Wśród ludzi najmniej wykształconych odsetek głosujących jest najmniejszy...
  • Odpowiedz
@FlasH: Widziałeś ostatnie dwa lata sondaży? Im więcej takich zagrywek, tym go bardziej ludziska kochają. Chyba głównie za ból pewnej części ciała poprzedniej ekipy. Ja się w sumie nie dziwię, przekroczyli masę krytyczną wq narodu.
  • Odpowiedz
@lavinka: Tak, mamy w kraju całą masę ludzi, którym z różnych powodów w życiu się nie powiodło. PO, Wałęsa, Gazeta Wyborcza pełnią teraz rolę kozła ofiarnego... Gawiedź się cieszy. Do tego jeszcze pis sypnął złotem i zapanowała euforia.

Jeżeli w kraju coś ostro nie pierd...e do czasu wyborów, to pis ma dużą szansę na większość konstytucyjną... szczególnie, że nie zapowiada się, żeby grali fair.
  • Odpowiedz