Wpis z mikrobloga

Kiedy przychodzi #programista15k do #sysadmin i mówi "hej maniac, zapytanie SQL na #bazydanych mi się wolno wykonuje"... pokazuje zapytanie, Ty wyświetlasz plan i widzisz:

| Id | Operation | Name | Rows | Bytes | Cost (%CPU)| Time |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| 0 | SELECT STATEMENT | | 88G| 214T| 1349K (1)| 00:00:53 |
(...)
Po czym patrzysz i wydaje Ci się znajome... szukasz po mailach i widzisz że w styczniu ten sam #programista przyszedł z prawie tym samym zapytaniem i wtedy mu je przepisałeś tak:

| Id | Operation | Name | Rows | Bytes | Cost (%CPU)| Time |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| 0 | SELECT STATEMENT | | 1 | 2645 | 33 (4)| 00:00:01 |
(...)
#it #nieprogramowanie i chyba czarny #humorinformatykow #oracle
Pobierz
źródło: comment_x1Bl6RoMCzIwFllsm8eLYwber7q1qMwM.jpg
  • 9
@maniac777: Jesteś od tego i od tego, jak to nie jest startup to staraj się mieć duporchron bo będzie na Ciebie. Wyślij w DW że zrobiłeś to lepiej pol roku temu i miej to w dupie.
@seeksoul: Wiesz... już nawet nie o to chodzi że prawie rok temu nie wiedział co się dzieje i dlaczego... jestem w stanie zrozumieć że potworek na ok 7kB SQL może onieśmielać i/lub można mięć problem ze oceną co jest nie tak. Nie do końca rozumiem jak po pierwszym razie można się niczego nie nauczyć i przyjść z tym samym problemem drugi raz.

@biczek: To nie startup. Powiedzmy, że to mini
@maniac777: Ja pracowalem w startupie ok 15 ludu i kazdy mial swoje zadanie. NIGDY nie musialem ich sqlowych rzeczy #!$%@?ć sam i po nich poprawiać.
Tylko eskalowałem do PM jak pyskowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)