Wpis z mikrobloga

Każdy fan Dragon Balla widział już nową formę Ultra Instinct w wykonaniu Son Goku. Kozacko wygląda, prawda?
Jednakże podobny stan można osiągnąć również w realnym życiu.

Stan mentalny Mushin ("bez umysłu") może zostać osiągnięty przez bardzo dobrze wytrenowanych mistrzów sztuk walki i być zastosowany w czasie pojedynku. Mistrzowie ci wcielają również ten stan w codzienne czynności.
Mushin może zostać osiągnięty, gdy umysł jest wolny od uczuć gniewu, strachu czy własnego ego podczas życia codziennego i walki. Znika wówczas chaotyczne myślenie i osąd, stąd osoba jest całkowicie wolna i reaguje bez żadnego wahania i kalkulowania. Człowiek taki polega na naturalnym instynkcie/intuicji, a nie na myślach. Umysł pracuje wtedy na bardzo wysokich obrotach, lecz nie ma żadnych intencji, planu czy kierunku myślenia.

Niektórzy mistrzowie sztuk walki wierzą, że Mushin jest stanem, kiedy osoba całkowicie rozumie nieprzydatność technik walki i zaczyna poruszać się naprawdę swobodnie. Ludzie tacy nie widzą już siebie jako wojowników, lecz istoty przemierzające przestrzeń.


#dragonball #dragonballsuper #ciekawostki #sztukiwalki
Pobierz RafalLygrys - Każdy fan Dragon Balla widział już nową formę Ultra Instinct w wykonani...
źródło: comment_m8mVv9P5P4G0VGoIICdicealJ3bpkhWJ.jpg
  • 12
@Rokuto: w pewnym sensie tak, pamiętam jak oglądałem pierwszą część DB jako dziecko i trening u Popo zrobił na mnie wrażenie. Naprawdę, podziwiałem to, że potrafili tak szybko znikać i się pojawiać. Teraz Goku wymasterował (choć w sumie jeszcze nie do końca) ten stan na boski poziom, ale możesz mieć rację - stan ducha i umysłu był bardzo ważny od początku DB. W całej serii osiłki takie jak Nappa, Recoome czy