Wpis z mikrobloga

Cześć,
W zeszłym miesiącu skończyłem jeden z najbardziej wymagających projektów. Na początku roku nie myślałem nawet, że będę tworzył matte paintingi do Thora oraz całe niebo. Do tego zadania zrobiłem ponad 6000 zdjęć, które złożyłem w gigantyczne panoramy/HDRI, a później zostały użyte w całej sekwencji Asgardu oraz do jego oświetlenia (modeli 3D). Miło jest widzieć moją pracę zaraz za Hulkiem, Thorem itd.
Następny projekt jeszcze lepszy :)

Pozdro!

#mattepainting #ciekawostki #film #kino #thor
enemydown - Cześć, 
W zeszłym miesiącu skończyłem jeden z najbardziej wymagających p...

źródło: comment_mV41k5pauk3yyuOgVwp2V5sFDoMbJcOj.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
a__m: niedługo :)


@enemydown: pewnie Avengers Infinity War. Pracując nad takim projektem, poznajesz dzięki temu fabułę samego filmu na podstawie materiału, który dostajesz? Pytanie może głupie, ale mam nadzieję, że zrozumiesz laika :P. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Myślę, że dołożyłem coś polskiego od siebie :)
@pikus88: Firmy licytują się jakie i ile ujęć mogą zrobić, na podstawie tego dostają budżet. Nad Thorem trafiło się, że robiliśmy końcówke dlatego nie chce mi sie iść na to do kina. Na Kingsmanie robiliśmy środek- coś koło tego więc dalej mnie ciekawi jak się kończy ale też nie miałem czasu iść do kina :)
  • Odpowiedz
@enemydown: jeśli nawet nie wybierasz się na Thora, to polecam obejrzeć go w domu. Bardzo zabawne kino, chyba jeden z pierwszych filmów Marvela, na którym to praktycznie cała sala śmiała się w głos.
  • Odpowiedz
@pikus88: To właśnie mi mówili w pracy, nie lubię takich sytuacji i wolę w ciszy oglądać. W ogóle to w kinie zawsze ktoś za mną nogami klepie mi w siedzenie, też tak macie?
  • Odpowiedz
Jeden może być dumny ze zjedzenia obiadu, drugi z czegoś takiego.... :))) wygrała ta twoja praca jakąś nagrodę?... ktoś to docenił?.... czy tylko popcornowe głowy z aprobatą? :))))

Kolejne latające tostery.... :)))) ja tam wolę tworzyć swoje.. ambitne... a nie zadowalać tłuszczę.... :))))))))


@loczyn: z czego to cytat?
@enemydown: no fakt. W kinie jest średnio. Jeszcze co chwilę ktoś się przyczepia że mu w fotel kopię ;)

Btw-super robota, zazdraszczam
  • Odpowiedz
@enemydown: ja mam ostatnio szczęście do wyboru miejsc, do tego stopnia, że rzadko kiedy ktoś za mną siedzi. Poza tym, na ogół na seansach na których jestem to nie ma pełnej sali. Druga sprawa, że z racji tego iż nie lubię obecności ludzi obok mnie to w kinie robię taki myk, że w rzędzie gdzie są cztery fotele wykupuję bilety na dwa środkowe. Sprawia to, że nikt koło mnie i osoby,
  • Odpowiedz
@enemydown: no ogólnie przygoda z mattepainingiem. Oni napisali do Ciebie, z forum 3dtotal, napisałeś do nich? Mega gratsy, to chyba taka nisza co? Nigdy nie sądziłem że ktoś zarabia na mattepainting myslalem ze to bardziej hobbystyczna sprawa.
  • Odpowiedz
@loczyn: Kiedyś miałem zajawkę na grafikę 3d, siedziałem głównie z blenderem, zaczynałem jeszcze zanim pojawił się cycles. Potem miałem za słabego kompa więc tylko modelowałem i robiłem trochę tekstur, na rendery brakowało mocy. A w końcu dałem sobie spokój i od 4 lat niczego nie ruszyłem :( a co do dziadka to pamiętam go. Gościu który robił jakieś pseudoartystyczne gówno do tego był straszne przewrażliwiony na swoim punkcie i uwielbiał krytykować
  • Odpowiedz
@enemydown: Jedno mnie zastanawia, pracujesz w Londynie w MPC z tego co pamiętam a nigdy nie wrzuciłeś zdjęcia ze swojego biura, miejsca pracy itd. wrzucasz gotowe screeny z trailerów a nigdy screenu jak nakładasz te elementy w sofcie na którym w danym momencie pracujesz. Chyba że nazywasz się Jacek Pilarski.
  • Odpowiedz