Wpis z mikrobloga

Będę musiał sobie kupić komputer i takie coś mam na oku: link

1. Czy ten dysk SSD będzie się nadawał do PC? Na niektórych forach jest napisane, że to dysk serwerowy.
2. Jaką kartę graficzną wybrać żeby pasowała do płyty głównej, obsłużyła monitor 1920x1080, można byłoby na niej obejrzeć jakiś film w jakości 480 (nie musi być jakiś bardzo płynny obraz) i była dosyć tania? (najlepiej poniżej 250 zł, nie zależy mi na FPS-ach w grach)
3. Jaką obudowę polecacie? (żeby zmieściła chłodzenie od Ryzena 3 1200, czyli Wraith Stealth cooler (YD1200BBAEBOX), najlepiej poniżej 250 zł)
4. Ten zasilacz będzie się nadawał? (mam w przyszłości zamiar dokupić jeszcze 8 GB RAM)

#pcmasterrace #komputery #kartygraficzne
  • 21
@TrueSlav: w teorii tak, ale używane = przetestowane ( ͡ ͜ʖ ͡), zależy też od budżetu, jak ktoś składa zestaw w tym budżecie to imho używki nie są złe, sporo można urwać i w efekcie wziąć lepsze CPU/GPU

ale jak ktoś nie będzie spał w nocy to lepsza nówka ze sklepu, różni są ludzie
@TrueSlav: @nodeb7: Co musi mieć karta graficzna żeby pasowała do płyty głównej? Jak te parametry grafiki:
- Typ złącza
- Rodzaj pamięci RAM
- Rodzaj chipsetu
mają się do płyty głównej? Są jakieś konkretne wymagania czy każdą kartę można podłączyć?
@TrueSlav: Czyli wystarczy że karta ma PCI Express x1 lub PCI Express x16 i pójdzie tej płycie głównej? Czyli jedynie unikać PCI Express x8 i AGP i powinno działać? Ryzen 3 1200 nie będzie ograniczał jakiejś słabej karty chyba.