Wpis z mikrobloga

Miliony rowerów i stron za mną. Po MTB czas przejść na opcję n+1 rowerową. Szukam najlepszej opcji na szosę w okolicy 3000 zł. Wiadomo, że im mniej tym lepiej, bo jakiś zestaw SPD trzeba dołożyć czy coś...
Może jakieś konkret #cebuladeals ?

Unibike Athlon jako czarny koń na 105 lekko przekraczający budżet. Nie, nie dołożę 10k i nie kupię czegoś porządnego na 2 rower, bo jestem mocno w MTB i musiałem mocno walczyć aby nie kupić kilku upgreadów do niego zamiast szosy...

#rower #szosa #tribanmafia

Najlepsza szosa do 3k cebul to ?

  • Triban 520 40.5% (15)
  • Planet X RT-58 V2 24.3% (9)
  • Unibike Athlon 21.6% (8)
  • inny (propozycja w komentarzu) 13.5% (5)

Oddanych głosów: 37

  • 35
athlon to raczej M 54cm


@Rivgen: przejdź się do okolicznych sklepów - za 3400 to oni mają wystawione, a o tej porze roku dasz radę jeszcze coś utargować.
@Rivgen: Unibike, ale jeśli mowa o poważnej jeździe (niekoniecznie ściganiu), to najpóźniej po sezonie będziesz chciał wymienić koła i robi się (minimum) 4000 zł. A za tyle można już kupić coś naprawdę przyzwoitego.
@mchmjszk: jaka Sora w nim jest? :)
@dymel: chyba do samego Unibike się przejade do Bydzi. Jeden sklep go daje za 3200.
@Myszoskocznia: trudno, może się znajdzie jakiś który wniesie coś ciekawego w temacie albo wrzuci jakąś chińską szosę (σ ͜ʖσ)
@the_Fam: mógłbyś rozwinąć? co rozumiesz po poważnej jeździe? Na mtb robiłem pełen urodzaj tras do tej pory ale brakowało
@Rivgen: Jak masz dopłacić 800zł do pełnej 105 w stosunku do Tribana 520 to się nie zastanawiaj, bierz Unibike. Triban 540 jest b. fajny, ale jednak trochę droższy. PlanetX ma fajne rowery, ale ten który podałeś zostaje z tyłu za tym Unibike, chociaż jest jednak tańszy. W PlanetX bardziej opłacalne są wyższe modele na wyprzedażach np ten model - ale jednak 3800 to poza Twoim zasięgiem, rama tylko L.(ale pełny carbon
mógłbyś rozwinąć? co rozumiesz po poważnej jeździe?


@Rivgen: Coś więcej niż niedzielną rekreację. Jeśli nigdy nie wymieniałeś fabrycznej plasteliny na coś lepszego, to mogę napisać tyle, że rower zyskuje nowe życie, masz wrażenie jakbyś jechał czymś półkę lepszym, bo de facto tak jest. Koła robią różnicę w trakcji w przeciwieństwie do -XY gramów z oczko wyższej grupy osprzętu.
@the_Fam: Czyli tylko mnie utwierdzasz w przekonaniu, że lepiej wziąć coś tańszego z carbonowym widelcem (np. tribana 520) i trochę doinwestować z czasem. Albo dozbierać ze 2k i kupić coś porządnego ¯\_(ツ)_/¯