Wpis z mikrobloga

Scenka rodzajowa
Miejsce akcji: tramwaj

Kanar: dzień dobry, poproszę bilet do kontroli
Facet: nie mam
Kanar: to proszę wyciagnac dokument
(Gościu wstaje)
Facet: nie będę nic wyciągał, zwariowalas kobieto?!
(Facet wysiadł na następnym przystanku)

Kanar: to na piechotę #!$%@? a nie bez biletu!
Facet: no przecież ide!

Kurtyna

I tak się powoli żyje na tej wsi
  • 31
  • 840
@KostekZgubina scenka rodzajowa w tramwaju:
Kanar: bilety do kontroli. Ale to jest bilet za 1.5 a pan nie ma legitymacji. Proszę skasować drugi bilet albo wyjść
Patus: #!$%@?ło Cię #!$%@?, chodzę do szkoły #!$%@?, #!$%@?
K: skasować albo wyjść
P: nic #!$%@? nie będę robił, #!$%@? kanarzyca...itd (parę razy jeszcze #!$%@?)
Pani nalegała, Patus wyzywał że uszy więdły, w końcu dojechał do swojego przystanku i wysiadł.

Kolejna scenka to taka gdzie zapomniałam
@Achaa podobno kanar nie moze odpuścic, jeżeli zeskanuje karte, i wyjdzie, ze jest po terminie, bo to sie zapisuje w systemie. To troche inna sytuacja niz bilet papierkowy
@Achaa jechałem autobusem i była kontrola, wyjmuje bilet elektroniczny. Facet mi mówi że niewazny i że mandat. No to się pytam go, kiedy upłynęła ważność:


w sumie to zabrakło kilka godzin, bo bilet kończy się zawsze o 23:59 a ja jechałem rano :/ 90 zł poszło w #!$%@? :D
Kumpel opowiadał jak kanar złapał jego ziomka w autobusie gdzieś poza miastem.
kanar: to co robimy w takim razie
ziomek: nie wiem jak pan ale ja s...alam (i pobiegł przez pola)

inny kumpel mówił że jak studiował w lublinie i na końcu siedziało kilku rycerzy ortalionu to kanar nawet do nich nie podchodził.
@Achaa: Tak.. coś w tym jest. Z podobnych trochę tematów - wkurzył mnie kiedyś temat negocjacji. Całe życie płaciłem na ile ktoś wycenił usługę/towar (albo rezygnowałem).. i szykowałem się do kupna roweru. Znajomi rowerzyści wszyscy jak jeden chór: negocjuj, spokojnie 10% mogą Ci opuścić. No to po wybraniu pytam faceta za ile pójdzie, bo trochę drogi i przekracza mój budżet - ponad 1k opuścił mi w ciągu 2 minut. Bez żadnych
Jaki z tego morał? Bądź patusem, wyzywaj ludzi, nie przejmuj się jak pani ci każe wyciągać dokumenty a będziesz tylko za to nagradzany.


@Achaa: w niektórych miastach jeżdżą z ochroną albo innymi bagietmajstrami i tak lekko nie ma :P
@KostekZgubina: Najzabawniejsze jest to stwierdzenie pewnych grup społecznych:

"Jakim trzeba być frajerem żeby bilety kupować, przecież autobusy są opłacane z kasy miasta i jakby nikt biletu nie kupował to i tak by jeździły", po czym pada komentarz na temat stanu technicznego i ogólnego "#!$%@? tu gównem jakby tego nikt nie sprzątał", "wyremontowaliby te autobusy albo nowe kupili z klimą, tak się jechać nie da", "tyle ludzi jeździ, a ciągle takie trupy
@KostekZgubina: ostatnio też zauważyłem że menele na prośbę o pokazanie biletu odpowiadają formułką że nie mają domu i pieniędzy na bilet. Kanar automatycznie idzie dalej. W tym kraju opłaca się być pasożytem.
@Achaa: @KostekZgubina: Nah.
Po jakimś dłuższym czasie trafiła mi się kontrola biletów. Pokazuję bilet długookresowy (na 6 czy 12 m-cy).
Koles na to, że on jest nieważny.
WTF?
No nieważny od 3 miesięcy...
- NIEMOŻLIWE! I tu nawet nie wiem jakich argumentów użyłem w swoim monologu ale byłem tak przekonujący, że kanar mnie puscił tylko poprosił abym sprawdził później ten bilet bo może faktycznie ich sprzęt szwankuje...
Sprawdziłem.

@KostekZgubina: coś w tym jest Panowie. Ostatnio jadę MPK i kanar do mnie przypełza. Nic nie mówi tylko mi tą legitymacją przed mordą macha no to ja biorę telefon i dzwonię na ten numer (e-bilet) żeby mi potwierdzenie przysłali że mam bilet. Chwila mija a kanar do mnie chamsko jakbym był jakimś złodziejem "BILET ALBO DOKUMENTY I MANDAT!" ja do niego grzecznie że czekam na potwierdzenie. Potwierdzenie przyszło po około 30
@KostekZgubina u mnie w mieście jest kobieta-kanar która chodzi w ciężkiej kategorii wagowej. Jak stanie w drzwiach to żodyn nie wysiądzie, ba nawet mucha się nie prześliznie xD

@Trzesidzida to sie mowi ze ma duzy wspolczynnik uszczelnienia. Kiedys Jan Kaczmarek udzielal takiego wywiadu jako ochroniarz i tlumaczyl jak dziala duzy wspolczynnik uszczelnienia :)