Wpis z mikrobloga

A teraz sobie wyobraźcie, że istnieją dżesiki i inne grażynki, które bardziej obchodzi sprawa Doroty R., córki polskiego sztangisty, medalisty mistrzostw świata i Europy, od 2006 roku radnego Ciechanowa, Pawła Rabczewskiego od #rekomunizacja Polski przez #pis.
I że wiele z nich ma Andżelę i Brajanka, chodzi do kościoła z matką i zagłosuje, bo ma do tego prawo, jak mama podpowie (przypomni nazwę partii, która daje jej 500-minus-podwyżki złotych na drugiego gówniaka).

Ja nowy dowód osobisty wyrobiłem sobie w tym roku, w przyszłym wyrobię nowy paszport i na 100 rocznicę niepodległości Polski #!$%@?. "Super zmiana, #!$%@?!"

#polska #polityka #dobrazmiana #dojnazmiana #komunaplus #patologia500plus #bekazpodludzi #ostatnigasiswiatlo
Pobierz Damage_Controler - A teraz sobie wyobraźcie, że istnieją dżesiki i inne grażynki, któ...
źródło: comment_VH5YCClvbKDTfQZVRpF9r9AUDowazeUj.jpg
  • 11
@Andreth: Polske trafi szlag. Wg mnie nie ma innej drogi. Na te chwile, duzo osob popiera PiS bo socjal. Zeby protesty cos daly, to naprawde musialyby byc miliony na ulicach. Tak bedzie dopiero jak Polske trafi szlag. Albo gospodarczo przez ten socjal (w ciagu powiedzmy 5-10 lat), albo spolecznie, przez ciagla centralizacje wladzy i anty-demokratyczne prawo (ktore jeszcze dlugo nie dotknie tak duzej ilosci osob, bo to spoleczenstwo ma swobody w
Tak bedzie dopiero jak Polske trafi szlag. Albo gospodarczo przez ten socjal (w ciagu powiedzmy 5-10 lat), albo spolecznie, przez ciagla centralizacje wladzy i anty-demokratyczne prawo (ktore jeszcze dlugo nie dotknie tak duzej ilosci osob, bo to spoleczenstwo ma swobody w dupie, "wazne zeby sasiadowi bylo gorzej niz mi").


@Haqim: Ja widzę już tylko szansę w polexicie. Że się wtedy ludzie opamiętają. Ale może być też tak jak w UK. Zmieni
Zeby protesty cos daly, to naprawde musialyby byc miliony na ulicach. Tak bedzie dopiero jak Polske trafi szlag.


@Haqim: Nie do końca masz rację. Do masowych protestów potrzebne są dwa czynniki łącznie:

a) #!$%@?. #!$%@? moim zdaniem jest. Tylko że sam #!$%@? powoduje jedynie nerwicę.

b) Nadzieja, że protesty mogą coś zmienić. Że jak się te trochę własnego czasu i energii poświęci, to coś realnie da. I tego brakuje.

To nie
a) #!$%@?. #!$%@? moim zdaniem jest. Tylko że sam #!$%@? powoduje jedynie nerwicę.

b) Nadzieja, że protesty mogą coś zmienić. Że jak się te trochę własnego czasu i energii poświęci, to coś realnie da. I tego brakuje.


@Andreth: Zgoda. Ale tego nie bedzie jak cos sie pozadnie nie #!$%@?, bo ludzie (tak on average) nie umieja myslec perspektywicznie, wiec nie widza do czego te zmiany PiS prowadza. Te 40% spoleczenstwa jest
Wg mnie musi byc gorzej niz w PRL.


@Haqim: W PRL ludzie nie mieli porównania z czymś lepszym. Przedtem była okupacja, jeszcze przedtem II RP, gdzie strzelanie do strajkujacych też było na porządku dziennym, a nędza była straszna, przedtem zabory. Teraz mają porównanie.

Wtedy to dlugo trwalo zanim doprowadzilo do protestow, i to tylko dlatego ze ci ludzie nie mieli wyboru.


A skad. Protesty były pod koniec lat 40-tych, duże protesty
Nie do końca masz rację. Do masowych protestów potrzebne są dwa czynniki łącznie:


@Andreth: Potrzebny jest brak wyboru. Za komuny ludzie nie mogli ot, tak sobie, wziąć się spakować i emigrować choćby na samym dowodzie osobistym.
Aktualnie 2,5 miliona młodych siedzi za granicą i sytuacja w Polsce w mniejszym lub większym stopniu, ale im zwisa. Kolejni, tacy jak ja, mają świadomość, że w razie takiego polexitu, będą mogli emigrować. Nie będą
Za komuny ludzie nie mogli ot, tak sobie, wziąć się spakować i emigrować choćby na samym dowodzie osobistym.


@Damage_Controler: To nie było takie proste, ale mogli. W latach 80-tych wyjechało około miliona osób. Przede wszystkim młodych.

Aktualnie 2,5 miliona młodych siedzi za granicą i sytuacja w Polsce w mniejszym lub większym stopniu, ale im zwisa. Kolejni, tacy jak ja, mają świadomość, że w razie takiego polexitu, będą mogli emigrować. Nie będą