Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rozpoczęła się potężna ofensywa Irackiej Armii oraz PMU w prowincjach Niniwa,Anbar oraz Salah al Din. Są to tereny pustynne - ostatnie które kontroluje Państwo Islamskie w Iraku (oczywiście uśpione komórki dalej istnieją ale nie kontrolują już terytorium). Na kontrolowanym przez ISIS terenie w Iraku nie ma już nic poza małymi wioskami.

W obrazku wyszczególnione są oddziały które biorą udział w ofensywie.

Jak ofensywa przebiegnie pomyślnie to ISIS w Iraku zostanie zniszczone do końca listopada.

Link:https://twitter.com/TomtheBasedCat/status/933573268354805762

#irak #isis #bliskiwschod
Pobierz
źródło: comment_PVvDMkG7bjqqq0po2jIwbtu04Fwmz6wE.jpg
  • 6
@RuskiAgent1917: Tego obszaru to chyba nie da się nawet kontrolować, więc pewnie oni gdzieś się tam zaszyją i będą prowadzić kampanię ataków zaczepnych, a armia iracka po prostu zdobędzie przejścia graniczne, jakąś bazę lotniczą (?), która jest widoczna na mapie, trochę wioch i uznają, że czarny kolor zniknął.
@oligopol: O tym terenie pustynnym w prowincji Anbar na południe od eufratu też tak mówiono że Iracka Armia tego nie utrzyma bo ISIS tam jest najmocniejsze a finał jest taki że od września nie było z tamtego terenu żadnych filmów od ISIS xD Nawet z rejonu miasta Basra w południowym Iraku były dwa filmy i z innych miejsc a z Anbar nie było. Także nie martw się, ISIS już nie będzie
@RuskiAgent1917: Ja nie mówiłem, że armia iracka nie utrzyma tej niewielkiej ilości miejsc jakie zdobędzie w tym rejonie, chodziło mi o to, że samej pustyni nie da się kontrolować, ale czarny kolor zniknie, bo czarny i jego zasięg jak każdy inny jest definiowany przez kontrolowane na mapie punkty.
Ja nie mówiłem, że armia iracka nie utrzyma tej niewielkiej ilości miejsc jakie zdobędzie w tym rejonie, chodziło mi o to, że samej pustyni nie da się kontrolować, ale czarny kolor zniknie, bo czarny i jego zasięg jak każdy inny jest definiowany przez kontrolowane na mapie punkty.


@oligopol: Wszystkich brudów zabić się nie da. ALE PRÓBOWAĆ WARTO