Wpis z mikrobloga

Najbardziej szanuję #amazon za podejście do klienta, obsługa po-sprzedażowa wiadomo, ale takie malutkie rzeczy które robią różnicę - część rzeczy (ciuchy na wyjazd w góry) kupowałem w polskim sklepie a jedną na amazon. W polskim sklepie wyskoczyło mi 2% zniżki dla powracającego klienta, czy coś takiego, tylko że po zaaplikowaniu tej zniżki straciłem darmową dostawę bo kwota za niska. Bardziej mi się opłacało nie mieć zniżki 9zł niż płacić 10zł za dostawę... w Amazonie przedmiot kosztował 45 euro, amazon powiedział że w związku z tym dostawa 0 euro, suma całkowita 45 euro i od tego zniżka 20% (akurat na niektóre przedmioty turystyczne jest taka promocja, nieważne o ile są już przecenione) i do tego kupon na 8 euro (każdy może dostać 8 euro, tu opis jak) co w sumie dało 28 euro... ale przesyłka nadal darmowa, mimo że mogliby powiedzieć "darmowa od 39, płać za przesyłkę".
  • 4
@martzuss: amazon nie służy do kupowania rzeczy których właśnie w tej sekundzie potrzebujesz, tylko do szukania promocji :)
przykład z AXE za 6zł nie do końca do mnie przemawia, bo od ręki mogę Ci podać dziesiątki przykładów rzeczy które tam kupiłem za połowę albo i więcej taniej niż najtaniej w PL :)
@kabzior: tzn ja też szukam w sumie perełek typu elektronarzędzia jednak np pod gwiazdkę dla ojca wypatrzyłem wiertarkę makity i co? gwarancja nie będzie realizowana na terenie Polski za rzeczy kupowane z innych krajów (taką uzyskałem informację z infolinii makity)
Sam nie wiem co z tego, że 50-100zł taniej skoro jak się popsuje to mogę to wyrzucić na śmietnik.
@martzuss: oddałem na gwarancję 3 rzeczy kupione z amazon (walkman podwodny Sony, buty i kamerę). We wszystkich trzech przypadkach wyglądało to tak: kontakt z konsultantem, opis problemu, wysyłka natychmiastowa nowego egzemplarza, 30 dni na zwrot uszkodzonej rzeczy, wszystko na ich koszt. Nie interesowała mnie polityka gwarancyjna producenta bo załatwiałem to przez Amazon (zresztą, jak producent da Ci nowy egzemplarz wierząc na słowo że stary się zepsuł i będzie czekał miesiąc aż