Wpis z mikrobloga

Witam państwa, może mi ktoś wytłumaczyć jak obronić się Polską przed Niemcami? Mam około 80 dywizji w pełni wyposażonych, olewam od razu granice i ustawiam się defensywnie na linii rzek. Zajmuję szybko Prusy i dołączam resztę dywizji do głównej linii obrony a oni mają to w dupie, czekają, zajmują Francję, przysyłają kolejne dywizje i włażą jak w masło... To już chyba moje 4. podejście i nie mogę sobie z nimi poradzić ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pomocy!
#hoi4
  • 15
oddaj Gdańsk i dołącz do komuchów, nie ruszą Cię (zajmij północne kraje bałtyckie żeby mieć dostęp do portów). Zacząłem grać w tygodniu, pierwsza gra Polską, mam chyba 1941 rok i szykuję się do ofensywy na Niemcy, czekam tylko na krok USA (niestety, nie wiedziałem że jak wejdę w wojnę z aliantami, to do końca gry będę musiał mieć z nimi wojnę i wszystkie regiony alianckie które zajmę będą pod okupacją i nie
@positiveVibe: Nie chcę tak, kiedy zapytają o Gdańsk odmawiam i zaczynamy inbę.
@Wolvi666: Nie ruszałem za bardzo template'ów żeby wyrobić z produkcją, mam tak: 9piechoty, 1 artylerię + supp artyleria, okopanie i zwiad. Taktykę mam przewagi ogniowej.

Tak w ogóle to udało mi się w miarę ustabilizować front oddając tylko kilka mało znaczących prowincji + Poznań. Niestety nie poradziłem sobie w Prusach tak szybko jakbym tego chciał i późno zacząłem
@Narcyz_: probuj dywizje 7 inf + 2 art i w supporcie rec, eng, art no i jak dasz rade to support anti tank tez sie przydaje
zajmij tylko prusy i nie przechodz od razu do ofensywy, przynajmniej ja tak robie, ustaw sie tak jak robisz na linii rzek, a na poludniu sprobuj bronic sie najkrotszym frontem przez gory, do krakowa i daj sie niemcom wykrwawic. forty mozesz dobudowywac juz w trakcie
@zweipack: Ok, zrobię jak mówisz. Co do sowietów to dla mnie sprawa jest całkiem prosta, wybudować bunkry i czekać aż skończy im się wyposażenie, bo oni to atakują nawet jak już nie mają czym strzelać.
@Narcyz_: @zweipack: czego mnie nikt nie wołał :P Rada mistrza obrony Polski, czyli mnie zwanego też Piciakiem. Podzięlę to na grupy: focusy, badania, dywizje,polityka, budowa, produkcja i ostatni punkt: obrona.

1. National Focusy - poniżej masz listę w jak iść krok po kroku w celach narodowych. W jednym miejscu trzeba czasami zmienić kolejność, ale to opowiem w punkcie dotyczącym badań.

Wzmocnienie państwa polskiego -> nastawienie defensywne -> plan czteroletni ->
z tym to jest w sumia jazda, bo wiele zależy od AI kompa. W skrócie: nie wydawaj punktów politycznych zanim nie zmienisz ekonomię cywilną na wczesną mobilizację! niby nadrenia daje 5% do WT ale i tak nie można tego zmienić dopóki nie wybuchnie wojna domowa. Jak tylko wybuchnie to zmieniaj na wczesną mobilizację, ale uwaga... raz mi się zdażylo, że wojna domowa wybuchla późno i zaraz japonia zaatakowała chiny, więc w takim
@Pituch: o kurde widzę ekspert here ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tylko nie napisałem wcześniej, ale ja gram na modzie historical poland wiec troche inne sa focusy, doradcy i generałowie. Ja na przykład daję około 80 dywizji do Kutrzeby który ma 2lv zmniejsza rozpietosc bojowa i chyba ma +10 do planowania. Reszta idzie na Prusy. Ogólnie do wojny zdążyłem zrobić 26 militarek, straciłem kilka prowincji więc liczba trochę
@Pituch: polska i tak nie ma zasosobow, przez ten manewr poswiecasz jedna fabryke wiecej do kupienia stali, a dostajesz bonsuy do produkcji, konstrukcji i przede wszystkim do researchu, a poza tym z miejsca zamiast 8 sprzedajesz 16 jednostek stali. fabryki sie wyrownuja. no ale jak kto woli.