Wpis z mikrobloga

407379 - 132 - 103 = 407144

W lutym była Teneryfa, to aż się prosiło by w listopadzie ogarnąć Gran Canarie.
Jako że postanowiłem wypożyczyć rower tylko na zaledwie 2 dni (byłem 3 pełne dni) to wymyśliłem, by mieszkać w Las Palmas(stolica- najtańsze hostele, żarcie i życie nocą), a rower wypożyczyć po przeciwnej stronie wyspy. Dało mi to możliwość objechać sobie dwie całkiem fajne traski.

W wypożyczalni dowiedziałem się, że droga przez Puerto de Mogan jest zamknięta (objazd tylko autostradą), więc pojechałem - zgodnie z zaleceniem przez Sorię, więc dużo dużo wyższą trasą (do ponad 900 metrów zamiast zakładancyh 300), przez co też wyczerpałem się na tyle, że nie podjechałem do zamkniętego fragmentu GC-200, czy też Mirador del Balcon. Pojechałem nowym tunelem i część GC-200 zobaczyłem, mimo wszystko widoki były mega.

W obydwu przypadkach nie zdążyłem się wyrobić przed zmrokiem, w pierwszy dzień z braku sił-ale też z braku innych dróg wzdłuż morza- wracałem 30 km autostradą, co było nieco kłopotliwe, biorąc pod uwagę, że pobocze momentami było wąskie na szerokość rowera, a było już ciemno. Na szczęście kierowcy na GC są przyzwyczajeni do kolarzy i jeżdżą dużo bezpieczniej niż na polskich drogach.

Północna strona Gran Canarii nie jest już taka kolarska i w drodze na Pico spotkałem zaledwie kilku kolarzy-podobnie jak pod Wieliczką. Co lepsze na Pico byłem ostatni, wyjeżdżając minęło mnie kilkoro zjeżdżających, a nikt już za mną nie wyjeżdżał. Do wąwozu Fataga dojechałem już w półmroku. Szkoda, ale i tak muszę jeszcze ten podjazd wykonać kiedyś od strony Maspalomas.

Nie wiem, która trasa (z trzech) na Kanarach mi się najbardziej podobała: góry Anaga na Teneryfie czy też te na Gran Canarii - każda jest zupełnie inna i zachwyt potęgował się na każdym zakręcie :)

dzień 1: Maspalomas - GC-200 - Las Palmas
https://www.strava.com/activities/1284945827

dzień 2: Las Palmas - Pico de las Nieves - Maspalomas
https://www.strava.com/activities/1286439372

W tym tygodniu to już 235km!
#rowerowyrownik #100km #100km
banan77 - 407379 - 132 - 103 = 407144

W lutym była Teneryfa, to aż się prosiło by ...

źródło: comment_AJMkj83MNtreVgNxFzF8dAdW4MWVqufj.jpg

Pobierz
  • 11
@hesus_ipanienko: Wlasnie zapomniałem wspomnieć o tym w opisie, dopisałem. Zakładałem że dojadę do zamkniętej drogi, ale już robiło się ciemno (o 18) i stwierdziłem, że muszę wracać już do Las Palmas bo sił nima na zapierdzielanie :D
@hesus_ipanienko: Jak pierwszy raz zobaczyłem Gc-200 na street view to powiedziałem sobie, że muszę tam być, emocje opadły gdy się dowiedziałem że wybudowali tunel i permamentnie zamknęli najpiękniejszą część.
Teraz żeby zobaczyć te 90% zostawione trzeba z obydwu stron podjechać, więc 2 x więcej przewyższenia. szkoda
@hesus_ipanienko: właśnie o to chodzi, że zamknęli te 2 km, które idą tak jakby po skarpie, więc pewnie tam często leciały te kamienie i dużo roboty było, żeby to naprawiać xD

można dojechać z obydwu stron do tych brakujących 2 km tylko tak jak mówię 2 x więcej przewyższenia trzeba zrobić bo od dwóch stron