Wpis z mikrobloga

Mialam dzisiaj mala stluczke, z mojej winy. Wyjechalam z drogi podporzadkowanej i wymusilam facetowi, moja predkosc jakies 10km/h, jego max z 20 km/h. Facet ma do roboty boczny zderzak.

To nie bylo moje auto, lecz mojego wujka. Jak wyglada sprawa ze strata znizek OC? Wujek ma na siebie z 5 samochodow, teraz po mojej kolizji straci te 10% na wszystkie? Nie wiem gdzie ma ubezpieczone pozostale 4. Sam od bardzo dlugiego czasu nie mial stluczki, brawo ja(,)

Jutro zabieram auto do warsztatu i je naprawiam, ale nie wiem jak z wujkiem rozliczyc sie z tymi znizkami i jaka kwote na to przygotowac. Ktos sie orientuje jak jest w tym przypadku z OC?

#samochody #oc #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 48
@Wikiii: zniżki mu polecą, zależy od towarzystwa - w jednym "spadnie" z -60 na -50%, w innym będzie miał zwyżkę w składce 100% lub więcej w stosunku do zeszłego roku
jak wujkowi będzie się kończyć jakaś polisa to uderzajcie do mnie, poszukam najtańszego OC :)
@Wikiii: Tak jak już wiesz, część zniżek poleci i dotknie to każde auto.

@turtelian: Nawet gdyby miał ochronę zniżek, to ona działa tylko w jednym TU - w tym, w który wykupiono polisę, a ogólnie szkoda jest odnotowana. Więc w każdym innym towarzystwie widzą szkodę.