Wpis z mikrobloga

@Bunch: nożyczki mają pewien luz, i prawą ręką podświadomie kasujesz ten luz sprawiając, że ostrza się stykają. lewą ręką musisz się tego dopiero nauczyć.
@ciezka_rozkmina: Dla leworęcznych mają "lewe" ostrza i odwrotnie wyprofilowane uchwyty, luz kasujemy też w drugą stronę
  • Odpowiedz
@Bunch: Zaintrygowało mnie owe zagadnienie i zrobiłam test. Narysowałam na kartce prosty kształt- 2 serduszka i najpierw wycięłam lewą, a potem prawą ręką. Lewa dłoń: serduszko trochę jest pociachane, długo trwało precyzyjne wycelowanie nożyczek. Prawa dłoń? bez problemu. W pracy pakuję trochę przesyłek toteż nożyczek używam bardzo często, muszę jutro sprawdzić jak sobie poradzę lewą dłonią :D

BTW. Bunch, czy Ty przypadkiem nie jesteś w ciąży? ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@alinka123: nIewiarygodne, że umiesz i jedną i drugą. Pewnie to rzadko spotykane.

BTW. Bunch, czy Ty przypadkiem nie jesteś w ciąży? ( ͡º ͜ʖ͡º)


Stałem się grubasem przez nakręcenie swojego ostatniego filmu.
Ponieważ aby w ogóle go skończyć, musiałem zrezygnować z nawet najmniejszej aktywności fizycznej.
  • Odpowiedz
@Bunch: Ha ha, gdybym ja po pracy (tryb siedzący) zaczęła realizować swoje zainteresowania (które również wymagają ode mnie kilkugodzinnego siedzenia i dłubania przed kompem ) miałabym dziś +10kg, więc chyba trochę rozumiem sytuację :D W każdym razie życzę powrotu do formy! :)
  • Odpowiedz
@ciezka_rozkmina: @Bunch:

A są takie? Czym się różnię te leworęczne od praworęcznych?


Mają ostrza zamontowane i ostrzone odwrotnie. Serio. Jak weźmiesz praworęczne, to górne ostrze jest po prawej, w leworęcznych jest po lewej. Dzięki temu lepiej widać co się tnie. Dodatkowo są odwrotnie wyprofilowane uchwyty. Jedno z moich dzieci ma takie, i rzeczywiście lepiej mu wtedy idzie cięcie
  • Odpowiedz
@Bunch: Nie martw się, ja lewą ręką nie potrafię trafić widelcem do buzi, więc jem jedną ręką, jak cham. Pozostaje nam tylko cieszyć się że jesteśmy praworęczni i nie mamy więcej problemów z tym na co dzień.
  • Odpowiedz
@Bunch: Przy cięciu prawą ręką, kciuk prostuje się i pcha od dłoni, palec wskazujący (lub środkowy) zgina się i ciągnie do dłoni. Lewą trzeba odwrotnie, kciukiem ciągnąć (zginając go).
  • Odpowiedz