Wpis z mikrobloga

Właśnie kupiłem sobie używanego ale zadbanego Remingtona New Model Army 1858r produkcji Piettay. :D Ponad półtorej roku się do tego zbierałem
I po cholerę mi to było kupować haha :D. Teraz jeszcze karta broni i lecę do spożywczego po kaszkę a potem na szczetnicę.
Cieszę się tak jak mało kiedy miałem do tego okazje w swoim krótkim życiu.

#chwalesie #bron #czarnoprochowycontent
  • 11
Wiem że można zdobyć ale to jest problematyczne w moim przypadku.
Nikt z moich znajomych nie ma takiej karty, czy nawet zainteresowań związanych z militariami przez co znajomy nie kupi mi prochu. Co prawda jestem z podkarpacia i niedaleko do Czech ale nie chce mi się poświęcać co pewien czas wolnego dnia na wyjazdy za granicę aby kupić CP.
A z tego co czytałem to w tej karcie trzeba wpisywać kolejne sztuki
Po #!$%@? karta? Proch można mieć bez karty, a ja bym tej broni nigdzie nie rejestrował - może się okazać że np.: za rok jakaś Bieńkowska albo tym podobny zjeb zabroni posiadania replik starej broni i wtedy policja zrobi nalot na twój dom w celu komisyjnego zniszczenia niebezpiecznego przedmiotu xD


@oficer-prowadzacy: na zadanie msw/policji kazdy koncesjonowany sklep wyda liste swoich klientow. tacy klienci sa wtedy wyszukiwani "do oddania" lub powiedza komu
znajomy nie kupi mi prochu


@Willux: Trzeba poszukać nowych znajomych ;-) albo popytać po internetach, czy ktoś nie ma nadmiaru czeskiego kawioru i jak się dogadasz, to przyniosą ci do domu (co oczywiście jest zbrodnią bo nie wolno wysyłać pocztą). Ewentualnie popytać na strzelnicy, gdzie wpuszczają CP, czasem będzie ktoś z nadmiarem.

Własnie dlatego nie wyrabiałem EKB, bo prościej mi "załatwić" niż szukać sklepu, który ma na składzie albo jeździć po
@maniak713: To spróbuję wpierw na mirko ;)

Siema mirki i mirabelki z #podkarpacie #rzeszow czy ktoś z Was mógłby poratować świeżo upieczonego posiadacza Remingtona puszką czarnego prochu? I informacją na jaką szczelince najlepiej się wybrać aby dowiedzieć się jak w praktyce wygląda strzelanie i obchodzenie się z tą bronią?