Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś znawcy #audio #soundbar ?
Jak lepiej powpinac tv z soundbarem? hdmi arc, optyk, bluetooth? wiem ze niektore zlacza arc obsluguja tylko stereo, a nie chcialbym miec takich problemów ani przede wszystkim opóźnień. Mam tv samsunga serii h6500 a samsung nie pochwalił się czy puszcza na arc więcej niż dwa kanały.
A podpinał będę kilka urządzeń. #tv, #ps4, #tvbox, dekoder. No i od czasu do czasu grałbym z np telefonu jakiegoś spotify bo radia brak.

Szukam jakiegoś w okolicach 2k - ale lepiej mniej niż więcej. Subwoofer najlepiej wbudowany albo wąski (<20cm)
Na celowniku mam dwie yamahy: YAS-207 i YAS-306 (YDP-1600 raczej za drogie) bo lubie ta marke ^^ i spelniaja chyba wszystkie moje wymagania, chociaz ich nie slyszalem na zywo.
Ktoś coś?
#technologia #pytanie #kinodomowe
  • 17
@alienv: Mam Samsung HW-M550 spiety kablem optycznym z jakimś (nie pamietam symbolu) tv Samsunga 4k/uhd - soundbar gra fajnie, u mnie sluzy do oglądania filmów, yt i spotify. Mam zamiar dokupic jeszcze dwie kolumny bezrzewodowe aby miec z tyłu do dzwieku przestrzennego. Zdecydowałem sie na soundbara bo kupno zestawu głosników i aplitunera to zdecydowanie wyzsza kwota.
@alienv: Posiadam http://www.trustedreviews.com/reviews/samsung-hw-ms650 i bardzo udany zakup, chociaż bałem się, że samsung jednak. Podłączone kablem optycznym, z tego co czytałem to bez znaczenia czy hdmi/optyczny, po prostu hdmi dodatkowo przenosi obraz, optyk to 0 kompresji, jednak czuć różnicę jak przełączyłem na bluetooth. Po podłączeniu soundbara, warto ustawić też dobre konfiguracje audio w TV, przełączyć na odpowiedni standard pewnie Dolby DTS - to bardzo ważne. Jeśli chodzi o te soundbary, które zaproponowałeś,
@sprzedafcaMakaronu: hdmi-arc - kanał zwrotny audio :) stoje przed ostatecznym wyborem i czytam teraz o roznych problemach ktore ludzie mieli jak rozwiazali - glownie z synchronizacja audio-wideo, poki co nie znalazlem nic co dotyczy "moich" modeli ale lepiej dmuchac na zimne :)
@alienv wiem, ze pytales rok temu, ale dorzuce swoje 3 grosze.. :)

Na wpis trafilem szukajac odpowiedzi czy polaczyc tv z soundbarem kablem optycznym czy hdmi arc. Odpowiedzi jakie znalazlem nie daly mi argumentow, ktore przewazyly nad wyborem rozwiazania.

TV z smart TV i wbudowanym chromecastem. Soundbar 2.1

Najpierw podlaczylem kablem optycznym.
Problemy jakie sie pojawily:
1) brak regulacji glosnosci na wyjsciu optycznym. Regulacja glosnosci pilotem od soundbaru. Problem rozwiazany wlaczeniem funkcji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tooroo: większości wynika z tego że HDMI ma cec co pozwala na regulację głośności, obszedłem to bo moja belka umi w podczerwień i nauczyłem ją czytać pilot do tv więc jest prościej. No i najwyższej to po HDMI poleci nieskompresowany dźwięk 5.1 bo po optyku tylko 640kbps, ale w przypadku belek nie ma to większość znaczenia( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tak HDMI powinno być preferowane ale moja
@dzosuaa: że tak wykopie. Podpinająć yas poprzez arc ustawiałeś coś czy tylko klikałeś na pilocie HDMI i w ustawieniach tv obsluga arc/hdmi?

Mi za chiny nie chce działać po arc natomiast optyk działa, minus jak wyżej sterowanie głośność z pilota soundbara i osobne załączanie