Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, mam takie małe pytanko odnośnie laptopa #msi Jakiś czas temu sprawiłem sobie prezent i kupiłem sobie model GT72VR 7RE, czy orientuje się ktoś z was, czy jest jakaś możliwość na upgrade podzespołów w tego typu lapku? Zmiana procesora na mocniejszy, dokładanie ramu lub nowe ssd, jak wtedy wyglądają sprawy gwarancyjne? Można to ogarnąć samemu czy szukać specjalistów? #msi #komputery #laptopy #serwispc #pytanie #informatyka
mAnic_ - Cześć wszystkim, mam takie małe pytanko odnośnie laptopa #msi Jakiś czas tem...

źródło: comment_UexdMrAZ5YShMvF0oYqcF9p9Jui0rhxG.jpg

Pobierz
  • 9
@mAnic_: pewnie zmiana ramu i dysku zamknie Ci możliwości wysłania na gwarancję, natomiast zmiana CPU to dosyć duża ingerencją w laptopa i wymaga rozkręcenia dużej ilości elementów i mogą już z tego powodu robić problem.
kupiłem sobie model GT72VR 7RE, czy orientuje się ktoś z was, czy jest jakaś możliwość na upgrade podzespołów w tego typu lapku? Zmiana procesora na mocniejszy, dokładanie ramu lub nowe ssd, jak wtedy wyglądają sprawy gwarancyjne?


@mAnic_: Procesor nie da rady o ile nie masz dostępu do stacji lutowniczej i procesorów typu BGA, bo jest wlutowany na stałe do płyty głównej. Ram, hdd,czy ssd możesz spokojnie dokładać, tak samo jak przeczyścić
  • 2
@Basteq: Nie kupiłem ponieważ troszkę się przemieszczam po pokojach, czasami jade na noc do firmy i też wygodniej jest spakować się w jedną torbę. Dźwiga to w co gram na najwyższych bez problemu więc wiesz, piecyk nie potrzebny. Na pewno kupię jak już mój różowy ze mną zamieszka na swoim.
  • 2
@Pustulka: No i super, czyli najrozsądniej będzie dołożyć sobie troszkę ramu i ssd. Chyba więcej nie będzie potrzeba. O procesor pytałem w sumie z czystej ciekawości, bo te mocniejsze to chyba też jest tak, że się grzeją a sam komputer nie koniecznie jest do tego przystosowany prawda? Dzięki za odpowiedz!