Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kurrrła jaka nuda i jeszcze deszcz wali jak wściekły ;/
    #bekaztransa #transport #polskiedrogi

odpowiedzi (243)

Ja tam jestem przygotowany na decyzję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #kubica

odpowiedzi (15)

Jednym z najciekawszych smaczkow #feuernaemigracji jest zaskakiwanie lokalsow znajomoscia jezyka, ewentualnie nieprzyznawanie i struganie glupa, zeby podsluchac co mowia miedzy soba.

Sytuacja z wczoraj: stoje wieczorem pod centrum handlowym i czekam na taksowke. Nieopodal grupka mlodocianych Indonezyjek patrzy na mnie i cos tam sobie mamrocza pod nosem, chichraja, no ogolnie jak to panny. Stopniowo sie rozkrecaja, bo przeciez bialas stoi, nikt inny nie slyszy to mozna popuscic wodze RiGCzu. Slysze, ze wyraznie mowia o mnie (po indonezyjsku) z nutka ekscytacji. Z Jakartowym slangiem slabo sobie radze, ale wylapuje slowa takie jak "broda" i "tatuaze" i niewymagajace tlumaczenia i troche malo dyskretne "seksoy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie dalem po sobie nic poznac, chcialem na odchodne cos rzucic, ale taksowkarz to mnie zadzwonil, bo nie mogl mnie znalezc. No to ja elegancko w glos "selamat malam, saya meninggu di pintu utara (...) ya benar, terimakasih".

Jak zdaly sobie sprawe, ze zrozumialem, co gadaja, to mialy takie miny jak picrel.

pokaż spoiler Taka akcje odstawilem juz kilka razy, jak grupa lokalsow (zwykle panien) cos komentowala a ja wyjezdzalem z tekstami w ich jezyku typu "bardzo dziekuje za komplement" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler Przydaje sie tez przy negocjowaniu cen - na "aduh, mahal, saya sudah tinggal di Indonesia tiga tahun, aku tahu berapa harganya bagus" nie ma mocnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    pokaż całość

odpowiedzi (34)