Wpis z mikrobloga

Jedna z największych padaczek w #xboxone to brak prawdziwego trybu wstrzymania konsoli. Mam wręcz wrażenie, że w instant on sprzęt jest jak najbardziej włączony, tylko nie wysyła obrazu do wyświetlacza... Grzeje się, napęd chodzi i, co najgorsze, gry działają w tle. Coś, co jest nie do pomyślenia w #ps4. Tam jednym przyciskiem wstrzymuję całą grę. Serio Microsoft, przecież to jest upośledzone. W PS4 usypiam konsolę i mogę wrócić po wielu dniach do tej samej sekundy gry, w której ją wstrzymałem. Xkloc jest w praktyce komputerem, a brakuje mu podstawowych opcji peceta - uśpienia i hibernacji. Ktoś mi wyjaśni, co stoi na przeszkodzie? Xbox One X może i jest najmocniejszą "konsolą", ale daleko mu do najlepszej. Pomijając nawet pada i gry. Niektórzy chwalą system - przecież to też jest padaka. Wystarczy że cokolwiek ściąga się/instaluje w tle, a już cały OS muli. Na PS4 to się nigdy nie zdarza. W przypadku sprzętu Sony czuję, że obcuję z konsolą, a nie bezdusznym blaszakiem w nieco innej formie...
#xbox
  • 8
@tsundere: za to psstore muli czesto oraz w trybie uśpienia gdy np jest pobieranie tez wentylator chodzi. A pad od xboxa 360 jakoś lepiej mi leżał teraz mam ps4 ale na pewno grubo sie zastanowię jak będzie nowa generacja.
@Pantalonek: w dupie byłeś, gówno widziałeś. Mam 2 konsole obok siebie. Obie w podobnym trybie, PS4 jest chłodna, Xbox ciepły, bez przerwy. Poza tym wybierając tryb wstrzymania w PS4 nie wybiera się opcji "wyłącz konsolę". No i najważniejsze jest to, że gry na PS4 są zamrożone, a najpotężniejsza konsola na świecie nie potrafi czegoś tak banalnego.
@tsundere: A co to za różnica czy "usypiasz" konsolę przyciskiem usypiania czy przyciskiem wyłącz konsolę (który działa jako usypianie albo wyłączenie w zależności jak ustawisz opcje energii na xboxie) ?
Bo póki co widzę tylko "PS4 lepiej odprowadza ciepło pasywnie".

Sprawdzałem obie, obie usypiały się tak samo (wstrzymaj grę i system, przejdź w niską energię... sprawdzaj w tle czy ktoś czegoś zdalnie nie chce pobierać i jak chce to pobieraj) i