Wpis z mikrobloga

@KrzY: jak masz gotowy wałek to podajesz średnicę na szczycie i tuż zanim zaczyna się zmieniać + promień krzywizny.
Jak chcesz narysować rzeczywisty i zwymiarować to bierzesz sobie na kilku wysokościach średnice sprawdzasz, nanosisz punkty i od krzywki albo od ręki łączysz je.
@KrzY: polecam lekture jak wymiaruje sie waly, co to jest baza i zastanowic sie jak ktos na tokarce takie walki toczy.

Obejrzyj sobie przykladowe rysunki w jakichs ksiazkach. Bo samo zaznaczenie ci tutaj jak to powinno wygladac, niewiele sie zda, gdy cie prowadzacy zapyta czemu pan tak wymiarujesz.
@KrzY: opisałeś całkowicie coś innego niż masz na rysunku xD
Jakby nauczyciel się srał, że się linie pomocnicze przecinają to możesz zamiast średnic dać promienie i się nie będzie nic przecinać.
"Otwarty wymiar" to jest najmniej kluczowy w wymiarowanym przedmiocie i w rzeczywistym obiekcie na tym wymiarze będą się odkładać wszystkie niedokładności wykonania. Ja tu jego miejsce wybrałem przypadkowo, ale normalnie tak się nie robi.
ZaQ_1 - @KrzY: opisałeś całkowicie coś innego niż masz na rysunku xD
Jakby nauczycie...

źródło: comment_y8YSq5UV3OpkYiUlaUF0ZhqmqXrzUG1J.jpg

Pobierz
@ZaQ_1: znaczy to co wyslalem jest bez tego czepca bo tak to wiem jak zrobic i nie skonczylem ale i tak mnie #!$%@? strzela bo 4 rysunki na jutro mam